DIUNA 2 online: gdzie i od kiedy obejrzeć film?

i

Autor: Warner Bros. Pictures DIUNA 2 online: gdzie i od kiedy obejrzeć film?

Warto obejrzeć

“Diuna 2” zmierza do streamingu. Gdzie i od kiedy obejrzymy najgłośniejszy film ostatnich miesięcy?

2024-04-10 0:54

“Diuna 2” online szybciej niż sądziliśmy – głośny film, przez wielu uważany za arcydzieło science fiction, zagościł na ekranach kin w lutym 2024 (po sporym poślizgu spowodowanym strajkami w Hollywood) i narobił sporo zamieszania. Teraz zmierza zaś na mały ekran.

“Diuna” Franka Herberta zawędrowała na ekran już parokrotnie – wziął się za nią Alejandro Jodorowsky (choć jego adaptacja nigdy nie została nakręcona), potem swoich sił spróbował David Lynch, a po latach Denis Villeneuve. Ostatni z panów święci ostatnio triumfy, bo jego “Diuna 2” rozkochała w sobie zarówno widzów, jak i krytyków i odniosła kasowy sukces.

“Diuna 2” – o czym jest film?

Po wydarzeniach z pierwszej odsłony Paul Atryda (Timothée Chalamet) łączy swój los z Chani (Zendaya) i nawiązuje sojusz z Fremenami, tym samym wypowiadając wojnę spiskowcom, którzy wymordowali mu bliskich. Niestety zmuszony jest wybrać pomiędzy miłością swojego życia, a losem wszechświata i boleśnie przekona się, że brzemię wybrańca należy do wybitnie ciężkich.

SPRAWDŹ TEŻ: Nie, “Diuna: część druga” wcale nie jest arcydziełem (RECENZJA)

“Diuna 2” online – gdzie i od kiedy obejrzeć film?

“Diuna 2” dostępna będzie w serwisie PREMIERY CANAL + już 16 kwietnia. Debiut na VOD potwierdził też serwis Amazon Prime Video, w którym to będziecie mogli film wypożyczyć lub zakupić.

“Diuna 2” – obsada. Kto jest kim w filmie Denisa Villeneuve’a?

Pierwsze skrzypce grają wspomniani Timothée Chalamet i Zendaya, a na ekranie towarzyszą im m.in. Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Christopher Walken, Florence Pugh i Austin Butler.

SPRAWDŹ TEŻ: “Diuna 2”: Austin Butler zachwycił wszystkich swoim występem. Gdzie wcześniej zagrał?

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Aktorzy, którzy zostali brutalnie zamordowani | To Się Kręci #30