Disney+ z nowościami na kwiecień 2024. Wśród premier dokument o Bon Jovi

i

Autor: Disney+ Disney+ z nowościami na kwiecień 2024. Wśród premier dokument o Bon Jovi

Co warto obejrzeć?

Disney+ z nowościami na kwiecień. Wśród premier dokument o Bon Jovi

2024-04-02 12:47

Co oglądać w marcu w Disney+? Na platformie pojawi się kilka ciekawych nowości, zarówno filmowych jak i serialowych. Zatem – jak prezentuje się rozpiska na ten miesiąc?

Disney Plus – filmy i seriale na kwiecień 2024. Nadchodzące tygodnie to przede wszystkim kolejne odcinki “Szōguna” i “X-Men ‘97”, ale na tym nie koniec, bo przed nami kilka ciekawych nowości i powrotów. Ryan Murphy i jego antologia powracają z kolejną, naszpikowaną gwiazdami odsłoną – “Konflikt: Capote kontra socjeta” przedstawia kulisy burzliwej relacji Trumana Capote i kobiet ze szczytów nowojorskich elit towarzyskich. Zdradzone przez pisarza “łabędzie” nie mogły zapomnieć zniewagi i poprzysięgły zemstę, mającą na celu zniszczenie jego życia.

Fani programów reality z radością powitają pojawienie się programu “Willa Vanderpump”, w którym Lisa Vanderpump i jej zespół zmierzają na południe Francji – twórcy zapowiadają mnóstwo dramatów, plotek i romansów gwarantowane. Fani dokumentów o gwiazdach ucieszą się zaś na czteroczęściowy serial “Thank You, Goodnight: Historia Bon Jovi”, który zaprasza do odkrywania przeszłości kultowego zespołu rockowego i pokazuje jego niepewną przyszłość. Ale przejdźmy do meritum – poniżej zamieszczamy listę najciekawszych filmowo-serialowych premier od Disney+ na kwiecień br. Enjoy!

WILLA VANDERPUMP – premiera 1 kwietnia (pierwsze trzy odcinki)

Dekadencja zderza się z rozwiązłością w serialu “Willa Vanderpump”, fabularyzowanym dokumencie opowiadającym o dobranych starannie przez Lisę Vanderpump pracownikach, którzy pracują, żyją i bawią się w ekskluzywnej posiadłości we Francji, Pałacu Rosabelle.

ŻYCZENIE (film) – premiera 3 kwietnia

W tej animowanej komedii muzycznej bystra idealistka Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie Gwiazdka – kula nieskończonej energii. Wkrótce Asha i Gwiazdka muszą stawić czoła najgroźniejszemu wrogowi i udowodnić, że dzięki jednemu dzielnemu człowiekowi mogą wydarzyć się cudowne rzeczy.

IWÁJÚ – premiera 10 kwietnia (wszystkie odcinki)

Po raz pierwszy w historii Walt Disney Animation Studios podjęło współpracę z afrykańskim producentem komiksów i animacji, Kugali. Jej owocem jest ten niesamowity serial osadzony w futurystycznym Lagos, w Nigerii. Bohaterką tej historii jest Tola, młoda dziewczyna z wyspy dla bogaczy i jej przyjaciel, Kole, uzdolniony technicznie samouk. Wspólnie będą poznawać uroki i tajemnice swoich światów. Twórcy z Kugali, Olufikayo Ziki Adeola, Hamid Ibrahim i Toluwalakin Olowofoyeku zabierają widzów na jedyną w swoim rodzaju wyprawę do krainy “Iwájú”, inspirowaną duchem Lagos, pełną genialnych ujęć, efektów i technologicznych niespodzianek.

Tego samego dnia na platformie pojawi się filmowany na trzech kontynentach dokument “Iwájú: A Day Ahead”, przedstawiający historię założycieli panafrykańskiej firmy komiksowej Kugali, którzy spełnili marzenie, tworząc oryginalny serial animowany we współpracy z Walt Disney Animation Studios.

THE GREATEST HITS (film) – premiera 12 kwietnia

Sztuka naśladuje życie, o czym Harriet przekonuje się, gdy odkrywa, że niektóre piosenki przenoszą ją w czasie... i to dosłownie. Kiedy dzięki muzyce na nowo przeżywa romantyczne wspomnienia o byłym chłopaku, jej podróż w czasie zbiega się z rozkwitającym uczuciem w teraźniejszości. Przemierzając hipnotyczne połączenie muzyki i wspomnień, kobieta zastanawia się, czy gdyby mogła, powinna zmienić przeszłość.

KONFLIKT: CAPOTE KONTRA SOCJETA – premiera 17 kwietnia (wszystkie odcinki)

Drugi sezon antologii Ryana Murphy’ego dla FX “Konflikt: Capote kontra socjeta” to ośmioodcinkowy serial oparty na bestsellerowej książce Laurence’a Leamera “Kobiety Capotego. Śniadanie u Tiffany’ego, mroczne sekrety i zdrada w świecie glamour”. Uznany pisarz Truman Capote obracał się w towarzystwie kobiet ze szczytów elity towarzyskiej – bogatych, wytwornych dam, które błyszczały w odchodzącej w przeszłość epoce nowojorskiej śmietanki towarzyskiej – i które nazywał “łabędziami”. Do tej grupy pięknych i dystyngowanych kobiet należały wielka dama Barbara “Babe” Paley, Slim Keith, C.Z. Guest i Lee Radziwill. Oczarowany i urzeczony nimi, Capote wkradał się w ich życie, zyskiwał ich przyjaźń i stawał się powiernikiem ich sekretów, by na koniec zdradzić je, pisząc słabo zawoalowane historie z ich życia, w których ujawniał ich najskrytsze sekrety.

SEKRETNE ŻYCIE OŚMIORNIC – premiera 22 kwietnia (wszystkie odcinki)

W każdym oceanie już w niewielkiej odległości od brzegu mieszka zwierzę, które ma cechy przypisywane ludziom: inteligentne, społeczne, dociekliwe, delikatne i zaciekłe. Zwierzęta te budują miasta, używają narzędzi i współpracują z innymi gatunkami podczas polowań. Mają osobowości – niektóre są odważne, inne nieśmiałe. Potrafią w mgnieniu oka zmieniać kolor, fakturę skóry, a także kształt ciała. Widzą też więcej niż my. Wyniki ostatnich badań wiele mówią na temat świadomości ośmiornic, złożonych procesów decyzyjnych i indywidualnych charakterów. W tropikalnych rafach i w lodowatych wodach, przy brzegu i w głębinach – tam i wszędzie pomiędzy mieszkają ośmiornice.

THANK YOU, GOODNIGHT: HISTORIA BON JOVI – premiera 26 kwietnia (wszystkie odcinki)

“Thank You, Goodnight: Historia Bon Jovi” to czteroczęściowy serial, będący kroniką epickiej przeszłości i niepewnej przyszłości kultowego zespołu Bon Jovi. To 40-letnia odyseja idoli rock'n'rolla, która staje pod znakiem zapytania, gdy problemy z głosem Jona grożą zawieszeniem lub końcem działalności zespołu.

SPRAWDŹ TEŻ: Amazon Prime Video: nowości na kwiecień. Wśród premier długo wyczekiwany “Fallout”

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17