“Detektyw: Kraina nocy” – ile odcinków liczy 4. sezon i o czym opowiada?

i

Autor: HBO Max “Detektyw: Kraina nocy” – ile odcinków liczy 4. sezon i o czym opowiada?

Serialowe powroty

“Detektyw: Kraina nocy” – ile odcinków liczy 4. sezon i o czym opowiada?

2024-01-15 11:33

“Detektyw” doczekał się właśnie długo wyczekiwanego czwartego sezonu. Powrót po latach możemy uznać chyba za udany, bo “Kraina nocy” (tak brzmi podtytuł) zbiera naprawdę przyzwoite recenzje i cieszy się niezłą popularnością. A jak długo się nią nacieszymy?

“Detektyw: Kraina nocy” – fabuła. O czym opowiada 4. sezon?

Tym razem przenosimy się do Ennis na skutej lodem Alasce, gdzie właśnie rozpoczęła się noc polarna. Ośmiu mężczyzn pracujących w Arktycznej Stacji Badawczej Tsalal znika bez śladu i aby rozwiązać sprawę, detektyw Liz Danvers i Evangeline Navarro będą musiały skonfrontować się nie tylko z mrokiem wewnątrz siebie, ale także zagłębić się w prawdy pogrzebane głęboko pod wiecznym lodem. W rolach głównych wystąpiły Jodie Foster i Kali Reis, a na ekranie towarzyszą im m.in. Finn Bennett, Fiona Shaw, a także Christopher Eccleston, Isabella Star LaBlanc i John Hawkes.

Najlepsze seriale kryminalne. TOP5 produkcji, obok których nie sposób przejść obojętnie

“Detektyw: Kraina nocy” – ile odcinków liczy 4. sezon?

Jak na serial HBO przystało, “Detektyw 4” zadebiutował z zaledwie jednym odcinkiem, a jego kolejne odsłony udostępniane będą co tydzień. Jest ich łącznie sześć, zatem finał “Krainy nocy” ujrzymy 19 lutego.

“Detektyw: Kraina nocy” – czy przed seansem trzeba obejrzeć poprzednie sezony?

Jeśli nie jesteście na bieżąco z “Detektywem”, a marzy wam się seans “Krainy nocy” (w końcu aura za oknem sprzyja oglądaniu takich mroźnych klimatów, nieprawdaż?) to uspokajamy – “True Detective” jest antologią. Każdy sezon opowiada więc inną, odrębną historię i nie ma między nimi większego ciągu przyczynowo-skutkowego. Śmiało możecie więc zacząć od czwartego sezonu i wszystko bez problemu zrozumiecie.

Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Jak dobrze znasz seriale HBO? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 7
"Gra o tron": który z tych bohaterów nigdy nie był Królem Północy?
Gra o tron
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4