Idą zmiany

Dalsze zmiany w ramówce TVN. Jesienią z anteny zniknie kolejne reality show

2024-06-20 16:42

Stacja TVN kontynuuje proces odświeżania jesiennej ramówki. W maju stacja TVN zdecydowała o przerwaniu emisji popularnego randkowego show "Love island. Wyspa miłości". Widzowie nie zdążyli jeszcze pozbierać się po tych smutnych wieściach, a okazuje się, że jesienią nie zobaczą innego, niezwykle popularnego programu, mimo iż jeszcze niedawno zapowiadano jego kontynuację.

Widzowie stacji TVN, podobnie, jak i innych anten mają w ramówce swoje ulubione programy, na których kontynuację z utęsknieniem czekają. Wiadomo nie od dziś, że stacje ramówki aktualizują jesienią i wiosną, a oferta programowa stacji może ulec zmianie. Często decyzje włodarzy stacji podyktowane są spadkiem oglądalności danego formatu lub włączeniem do swojej oferty nowych propozycji. Okazuje się, że na widzów TVN-u jesienią czeka sporo zmian. Tuż po finałowym odcinku uwielbianego przez widzów reality show "Love island. Wyspa miłości" ogłoszono, że jesienią widzowie nie zobaczą nowych odcinków. Spotkało się to z wieloma głosami sprzeciwu, jednak włodarze stacji postanowili na chwilę zawiesić emisję programu, a to, czy pojawi się jeszcze kiedykolwiek w ramówce, na ten moment nie jest pewne.

Radio Eska: To koniec Love Island! Teraz miłości poszukają dojrzali single

Jesienna ramówka TVN bez "Bitwy o gości"

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl brak "Love island" to nie jedyna niespodzianka, jaka jesienią czeka widzów TVN. Stacja zdecydowała, że nie wyemituje także drugiej edycji popularnego hotelarskiego show "Bitwa o gości". Dotychczas program, który oparty jest na formule "Be my guest", w którym hotelarze i właściciele pensjonatów odwiedzają wzajemnie miejsca noclegowe i oceniają ich standard, był emitowany na antenie TVN od 1 października do 19 listopada ubiegłego roku, w niedzielę o godzinie 17:35.Jak informują wirtualnemedia.pl:

Program lepiej realizuje się latem, dlatego miał on trafić do ramówki jesiennej. Trwały rozważania w jakiej formule kontynuować „Bitwę o gości”, czy np. pozostawić niemal 1,5-godzinne odcinki emitowane raz w tygodniu. Ostatecznie te rozważania przyniosły inny efekt - programu w jesiennej ramówce w ogóle nie będzie. Nie jest to zaskoczenie, bo mimo że wakacje tuż za pasem, to nie ruszył casting do nowej edycji, Jak usłyszeliśmy w stacji, powodem mają być inne plany ramówkowe - możemy przeczytać na stronie portalu.

Na ten moment nie wiadomo, czy kiedykolwiek powstanie kolejna edycja programu.