“Czas krwawego księżyca” – o czym opowie nowy film Martina Scorsesego i kiedy premiera w Polsce?

i

Autor: Apple TV+ “Czas krwawego księżyca” – o czym opowie nowy film Martina Scorsesego i kiedy premiera w Polsce?

Głośne premiery filmowe

“Czas krwawego księżyca” Martina Scorsesego zmierza na ekran – jest nowy zwiastun

2023-09-13 15:42

Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio znów połączyli siły i tym razem zaserwują nam western oparty na autentycznych wydarzeniach. “Czas krwawego księżyca” (ang. “Killers of the Flower Moon”) zadebiutował w Cannes, gdzie zebrał doskonałe recenzje, a teraz zmierza na nasze ekrany. Premiera jeszcze w tym roku.

Tego duetu nikomu nie trzeba przedstawiać. Martin Scorsese to legenda sama w sobie i bodaj jeden z największych fanów talentu Leo DiCaprio, z którym miał okazję współpracować już parokrotnie (panowie dowieźli nam choćby “Wyspę tajemnic” i “Wilka z Wall Street”). Teraz wzięli się za western, który – jak można się było spodziewać – zapowiada się wybornie.

“Czas krwawego księżyca” – o czym opowie nowy film Martina Scorsesego?

Fabułę oparto na wydarzeniach przedstawionych w książce non-fiction autorstwa Davida Granna. W trakcie seansu poznamy historię indiańskiego plemienia Osagów z terenów Oklahomy, które odkryło u siebie złoża ropy naftowej. Wkrótce po tym, miejscowi zaczęli padać ofiarami tajemniczych morderstw, co przyciągnęło uwagę nowopowstałego FBI. Agenci, którzy podjęli się rozwiązania zagadki, nie spodziewali się, że właśnie trafili na trop jednego z najmroczniejszych spisków w dziejach Stanów Zjednoczonych.

Scorsese reżyserował na podstawie scenariusza Erica Rotha, który ma na koncie skrypty do “Forresta Gumpa” i “Ciekawego przypadku Benjamina Buttona”. W obsadzie, oprócz Leo, znaleźli się między innymi Robert De Niro, Jesse Plemons, Lily Gladstone, Tantoo Cardinal, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion i William Belleau.

“Czas krwawego księżyca” – kiedy premiera filmu?

Najnowsze dzieło Scorsesego trafi do polskiej dystrybucji w dniu 20 października, równo z premierą streamingową w Apple TV+.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11