Czarne żniwa odc. 5, 6, 7, 8: Hanża nie potrafi zapomnieć o przeszłości i rozstaje się z Martą. Mykoła zabija Witalija, jego żonę i przewodniczącego rady wiejskiej

2021-09-27 9:58 kg
Czarne żniwa - bohaterowie serialu
Autor: materiały TVP

W poniedziałek 20 września 2021 roku na antenie Telewizji Polskiej premierę miał ukraiński serial kostiumowy, Czarne żniwa. Serialowa adaptacja popularnej na Ukrainie powieści Anatolija Dimarowa ukazuje historię XX-wiecznej Ukrainy, a w głównych rolach w produkcji występują: Maksim Kostiunin, Elena Borozenets, Ostap Dziadek, Akmal Gurezow czy też Maryna Koszkina. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu, które zostaną wyemitowane w dniach 27 września - 1 października 2021 roku, o godzinie 21:50 w TVP2?

Czarne żniwa odc. 5, 6, 7, 8. Czarne żniwa to zrealizowany w formie sagi serial, który ukazuje burzliwe czasy początku XX wieku: Pierwszą Wojnę Światową, rewolucję, powstanie sowieckiego reżimu. Każdy z bohaterów stawia czoła zmianom na swój sposób, tworząc własną koncepcję prawdy. Wszystkich łączą jednak te same pragnienia: przetrwania, miłości i odnalezienia własnego miejsca w burzliwym, zmieniającym się świecie.

Promyk nadziei / Elif / Kozacka miłość. Gwiazdy seriali PRYWATNIE | ESKA XD - Hotplota #30

Czarne żniwa - odcinek 5

Fedir jako naczelnik wydziału śledczego rozprawia się z bandą Artysty. Hajduk i jego ludzie pozostają nieuchwytni. CzeKa postanawia więc nasłać na nich oddział specjalny. Fedir jako jego dowódca przybywa do wsi i zatrzymuje się w chacie swojej siostry Tetiany. Tam poznaje Ołesię młodzi zaczynają czuć do siebie sympatię. Oddział Fedora atakuje ludzi Hajduka. Wszyscy giną, z wyjątkiem Mykoły.

Czarne żniwa - odcinek 6

Ranny w nogę Fedir wraca do chutoru siostry. Mykoła przychodzi do ojca Diodorija, który obiecuje mu pomóc w ucieczce za granicę. Młody Hajduk odwiedza dom matki, by się z nią pożegnać. Hanża nie potrafi zapomnieć o przeszłości i rozstaje się z Martą. Fedir i Ołesia mają się coraz bardziej ku sobie, ale Tetiana i Oksen są przeciwni temu związkowi. Dochodzi do awantury, po której Fedir opuszcza ich chutor. Ołesia dowiaduje się od Marty o swojej przeszłości i postanawia uciec z Fedorem. Tetiana zaczyna rodzić i Oksen jedzie po lekarza.

Czarne żniwa - odcinek 7

Oksen przyprowadza do rodzącej Tani lekarza. Okazuje się, że jest to Ołeh, który ukrywa się pod obcym nazwiskiem. Mieszka w innej wsi i jest związany z inną kobietą. Tania popada w depresję. Nie chce zajmować się gospodarstwem. Szuka pretekstu, by odwiedzić Ołeha. Pragnie także podjąć pracę jako nauczycielka, ale Hanża jej odmawia. Podobnie Ołeh popada w melancholię i z trudem odnajduje się w życiu rodzinnym. Władza radziecka zamyka cerkiew w Tarasiwce. Ojciec Witalij musi przeprowadzić się do Jaresiek, gdzie otrzymuje posadę wiejskiego urzędnika i zrujnowaną chatę. Podobny los spotyka ojca Diodorija, który podejmuje pracę jako pszczelarz. Obaj żyją jednak nadzieją, że ich los się odmieni.

Czarne żniwa - odcinek 8

Do ojca Diodorija przyjeżdża Mykoła Hajduk. Ma za zadanie stworzyć ruch oporu na radzieckiej Ukrainie. Wpada w oko Wirońce, córce duchownego. Diodorij próbuje wybadać nastroje wśród ludności. Idzie do ojca Witalija, ale nie udaje mu się nakłonić go do współpracy. Mykoła spotyka się z Jakowem, który topi swe żale w kieliszku. Dzięki Jakowowi udaje mu się przygotować zamach na Hanżę. Hanża zostaje ranny, ale żyje. Następnie Mykoła przychodzi do chaty ojca Witalija. Boi się, że Diodorij za dużo mu powiedział. Tam zabija Witalija, jego żonę i przewodniczącego rady wiejskiej. Te wydarzenia sprawiają, że w obejściu ojca Diodorija pojawia się CzK. Decyzją władz Tania zostaje nauczycielką. Zaczyna prowadzić lekcje u siebie w domu. Oksen jest temu przeciwny.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE