“Ciała”: nowy kryminał Netfliksa w pierwszej zapowiedzi. Kiedy premiera?

i

Autor: Netflix “Ciała”: nowy kryminał Netfliksa w pierwszej zapowiedzi. Kiedy premiera?

Ciekawe kryminały

Seryjni mordercy wracają do Netfliksa? Serial “Ciała” zapowiada się na wyborny kryminał

2023-09-01 10:05

Tęskniliście za seryjniakami? Tymi ekranowymi oczywiście. Przez kilka ostatnich lat ich tematyka była szeroko eksplorowana przez filmowych i serialowych twórców, a każda kolejna produkcja (zwłaszcza te na Netfliksie) cieszyła się sporym zainteresowaniem. I choć ostatnio w tym podgatunku kryminału zrobiło się nieco cicho, wygląda na to, że gigant streamingowy chyba postanowił wyciągnąć trupa z szafy.

“Ciała” (ang. “Bodies”) to nietypowy proceduralny kryminał nakręcony na podstawie zagmatwanej powieści graficznej autorstwa Si Spencera (wydanej printem Vertigo). Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź i wygląda na to, że szykuje się coś w klimatach “Alienisty” i temat powinien zainteresować zwłaszcza tych, którzy pasjonują się zbrodniami Kuby Rozpruwacza.

“Ciała” – Netflix pokazał teaser nowego kryminału o seryjnym mordercy

Cały plot dotyczy tego, że czworo detektywów żyjących w czterech różnych epokach znajduje ciało tej samej ofiary morderstwa w londyńskiej dzielnicy Whitechapel. Wkrótce zdają sobie sprawę, że ich śledztwo ma kluczowe znaczenie dla tajemniczego spisku trwającego ponad 150 lat.

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Jacob Fortune-Lloyd (“Gambit królowej”), Shira Haas (“Unorthodox”), Amaka Okafor, Kyle Soller (“Andor”), Tom Mothersdale, Synnove Karlsen i gwiazdor “Piratów z Karaibów”, Stephen Graham.

“Ciała” – kiedy premiera serialu na Netfliksie? Trafi do oferty w sezon halloweenowy

Za powstanie serialu odpowiadają Will Gould i Frith Tiplady (“Peaky Blinders”) pełniący role producentów. Za kamerą stanęli Marco Kreutzpaintner i Haolu Wang, zaś opracowaniem scenariusza zajęli się Paul Tomalin i Danusia Samal (tak, ma polskie korzenie – jej matka to Polka urodzona w Wielkiej Brytanii). Na “Ciała” składa się łącznie osiem odcinków, które zawitają w bibliotece Netfliksa w dniu 19 października br.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5