Relacja

Byliśmy na premierze platformy Max. Oto, co jej start oznacza dla użytkowników HBO Max

2024-06-11 1:50

11 czerwca 2024 roku platforma Max zastąpi w Polsce HBO Max. Tymczasem w warszawskim Muzeum Historii Polski odbyła się oficjalna premiera, podczas której włodarze Warnera opowiedzieli nam co nieco o tym, co nas czeka z Maxem.

Max w Polsce – byliśmy na oficjalnej premierze platformy

Amerykanie mają to już za sobą, teraz czas na Polaków. 11 czerwca 2024 roku żegnamy platformę HBO Max, która towarzyszyła nam raptem przez dwa lata, a witamy Max – znacznie większy serwis z obszerniejszą ofertą. Prowadzący wydarzenie Marcin Prokop pokusił się wręcz o komentarz, że nawet skazańcy osadzeni na czterokrotne dożywocie nie zdążyliby obejrzeć całej oferty.

W wydarzeniu wzięły udział liczne gwiazdy, w tym m.in. Julia Wieniawa, Katarzyna Warnke, Katarzyna Wajda (“Odwilż”) i Agata Kulesza. Ostatnia z aktorek wraca zresztą po raz ostatni w głównej roli w serialu “Skazana”, którego finałowy sezon zadebiutuje wraz ze startem platformy.

Ponadto na gości czekała wizyta w kasynie, wystawa artystycznych plakatów najpopularniejszych produkcji Warnera pokroju “Rodu smoka”, “Jokera”, “Przyjaciół”, “Sukcesji” i “Seksu w wielkim mieście” (zdjęcia znajdziecie w galerii podpiętej w górnej części artykułu), oraz widok wielkiej czaszki Baleriona Czarnego Strachu, czyli największego smoka, jakiego widziało Westeros i którego ogień uformował słynny Żelazny Tron. A wieczór dodatkowo uświetnił mini koncert Katarzyny Nosowskiej. 

SPRAWDŹ TEŻ: “Ród smoka” i “Gra o tron”: QUIZ. Jak dobrze znasz wielkie rody Westeros?

Max – co zmiana oznacza dla dotychczasowych użytkowników HBO Max?

Przedstawiciele Warner Bros. Discovery informują nas, że aktualni użytkownicy HBO Max zachowają swój wcześniejszy plan subskrypcji, cenę usługi, cechy i funkcjonalności platformy, w tym profile, historię oglądania i tytuły w sekcjach “kontynuuj oglądanie” i “moja lista” – wszystko to będzie na nich czekać na platformie Max. W dniu uruchomienia serwisu Max subskrybenci HBO Max będą musieli pobrać nową aplikację oraz zalogować się na swoje konto, aby uzyskać dostęp do ponad dwukrotnie większego katalogu seriali, filmów i programów. Użytkownicy, którzy korzystają z usługi za pomocą przeglądarki internetowej zostaną automatycznie przekierowani do Max.

Max – pakiety

W Polsce Max zaoferuje trzy różne pakiety – Podstawowy, Standardowy oraz Premium – z możliwością wykupienia subskrypcji miesięcznej lub rocznej. Po upływie jednego roku od zakupu subskrypcji rocznej, zostanie ona automatycznie przedłużona w subskrypcję miesięczną w cenie obowiązującej dla danego pakietu miesięcznego. Każdy z tych pakietów będzie można rozszerzyć o pakiet dodatkowy “Kanały TV i Sport” za miesięczną opłatą. Dostęp do transmisji z igrzysk olimpijskich będzie obejmował wszystkie pakiety, co oznacza, że każdy użytkownik platformy uzyska pełny dostęp do najlepszych relacji z tego wielkiego święta sportu (tu wymagana jest subskrypcja jednego z pakietów bazowych). Dokładna rozpiska pakietów Max w Polsce prezentuje się następująco:

Pakiet Podstawowy – za 19,99 zł miesięcznie lub 199 zł za rok:

 • Cechuje go przystępna cena, a więc większa dostępność najwyższej jakości treści przy ograniczonej liczbie reklam. Taka usługa znana jest już polskim użytkownikom Playera, który jest lokalnym pionierem w zastosowaniu rozwiązań łączących tańsze subskrypcje z reklamami.
 • Oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD.
 • Dostęp do kanału linearnego TVN HD.

Pakiet Standardowy – 29,99 zł miesięcznie lub 299 zł za rok:

 • Dostęp do najwyższej jakości biblioteki treści na żądanie bez reklam.
 • Oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD.
 • Możliwość pobrania do 30 tytułów, aby oglądać je offline.
 • Dostęp do kanałów linearnych HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD.

Pakiet Premium – 49,99 zł miesięcznie lub 499 zł za rok:

 • Dostęp do najwyższej jakości biblioteki treści na żądanie bez reklam.
 • Najlepsze doświadczenie oglądania seriali, filmów i programów.
 • Oglądanie seriali, filmów i programów na czterech obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD lub 4K, dźwięk Dolby Atmos przy wybranych tytułach.
 • Możliwość pobrania do 100 dostępnych tytułów, w tym 30 filmów, aby oglądać je offline (obowiązują ograniczenia).
 • Dostęp do kanałów linearnych HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD.

Pakiet dodatkowy “Kanały TV i Sport” – 20 zł miesięcznie:

 • Dostępny jako dodatek do każdego bazowego pakietu.
 • Dostęp do dodatkowej biblioteki 25 kanałów na żywo: TVN24, TVN24 BiS, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN 7, TTV, METRO, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX.
 • Relacje z najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym tenisowych Wielkich Szlemów, Pucharu Świata w skokach narciarskich, Speedway Grand Prix, kolarskich wielkich tourów, wyścigu 24h Le Mans i wielu więcej.
 • Oglądanie kanałów telewizyjnych i relacji sportowych na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie (w ramach możliwości pakietu bazowego).

Tu jest co oglądać! Tak właśnie brzmi hasło platformy Max w Polsce. Ale to coś więcej niż hasło – to obietnica, którą składamy naszym użytkownikom. W Max tworzymy przestrzeń, w której każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Trzy bazowe pakiety subskrypcyjne i jeden dodatkowy dostępne będą w świetnych cenach, już od 19,99 zł miesięcznie. Otworzą one naszym użytkownikom drzwi do niezliczonych godzin najlepszej rozrywki w każdej kategorii tematycznej – mówi Maciej Gozdowski, Group Vice President – Streaming w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Jak dobrze znasz seriale HBO? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 7
"Gra o tron": który z tych bohaterów nigdy nie był Królem Północy?
Gra o tron

Najlepsze seriale HBO. TOP10 produkcji, które po prostu MUSICIE obejrzeć

REBEL MOON 2 to najlepszy film w karierze Zacka Snydera? Rozmawiamy z reżyserem (WYWIAD)
Zostawił seriale i zamieszkał na łodzi! Michał Malinowski. TAK TRZEBA ŻYĆ #51