Zapowiedzi

Kolejna ikona mody z własnym serialem. W roli głównej gwiazdor Marvela

2024-05-28 15:24

Widocznie trwa obecnie trend na seriale modowe, bo po historii Cristóbala Balenciagi i niedawnym “The New Look” od Apple TV+, nadszedł czas na kolejną tego typu produkcję, tym razem nakreślającą losy słynnego Karla Lagerfelda. Premiera już w czerwcu w Disney+.

Zgodnie z zapowiedzią, “Becoming Karl Lagerfeld” przeniesie nas do Paryża, Monako i Rzymu lat 70., aby pokazać niesamowity rozkwit tej złożonej i kultowej osobowości paryskiego couture, napędzanej ambicją zostania cesarzem mody. Pomiędzy przepychem i wielkim ego, wystawnymi przyjęciami i niszczycielskimi namiętnościami, odkryjemy tu historię Karla, zanim stał się Lagerfeldem.

“Becoming Karl Lagerfeld” – Daniel Brühl w roli głównej. Jest zwiastun

Fabułę oparto na bestsellerze “Kaiser Karl”, autorstwa Raphaëlle Bacqué (książki wydanej przez Albina Michela). Akcja serialu rozpocznie się w roku 1972. 38-letni Karl Lagerfeld nie nosi jeszcze swojej kultowej fryzury. Jest projektantem ready-to-wear, nieznanym szerszej publiczności. Kiedy na jego drodze staje Jacques de Bascher – ambitny i niefrasobliwy młody dandys – zakochany w nim Lagerfeld postanawia zmierzyć się ze swoim przyjacielem (i rywalem) Yves’em Saint Laurentem, geniuszem haute couture, wspieranym przez budzącego respekt biznesmena Pierre’a Bergé’a.

Pierwsze skrzypce gra tu znany m.in. z “Wyścigu”, “Bękartów wojny” i trzeciego “Kapitana Ameryki” Daniel Brühl, a na ekranie partnerować mu będą m.in.:

  • Théodore Pellerin jako Jacques de Bascher,
  • Arnaud Valois jako Yves Saint Laurent,
  • Alex Lutz jako Pierre Bergé,
  • Agnès Jaoui jako Gaby Aghion,
  • Jeanne Damas jako Paloma Picasso,
  • Claire Laffut jako Loulou de La Falaise,
  • Sunnyi Melles jako Marlena Dietrich,
  • Paul Spera jako Andy Warhol,
  • Lisa Kreuzer jako Elisabeth Lagerfeld.

“Becoming Karl Lagerfeld” – twórcy i premiera. Kiedy pierwszy odcinek trafi do Disney+?

Za powstanie serialu odpowiada Jérôme Salle (“Kompromat”, “Totems”, “L’Odyssée”), reżyserując odcinki 1, 2, 6 i dzieląc obowiązki związane z produkcją artystyczną z producentem Arnaudem de Crémiers z ramienia Jour Premier. Odcinki 3, 4 i 5 wyreżyserowała Audrey Estrougo (“Tout va bien”, “Suprêmes”). Twórczyniami serialu są także: Isaure Pisani-Ferry, Jennifer Have i Raphaëlle Bacqué. Isaure Pisani-Ferry jest także główną scenarzystką serialu, a wszystkie odcinki były pisane wspólnie z Dominique Baumardem, Jennifer Have i Nathalie Hertzberg.

Pierwsze dwa odcinki będą miały premierę w czasie Międzynarodowego Festiwalu Seriali w Cannes, a całość trafi do Disney+ w dniu 7 czerwca br.

SPRAWDŹ TEŻ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Największe skandale na Oscarach | To Się kręci #31