Zrobili te same zakupy w Polsce i w Niemczech. Porównanie paragonów WBIJA W ZIEMIĘ!

2021-08-23 9:03
Zrobili te same zakupy w Polsce i w Niemczech. Porównanie paragonów wbija w ziemię!
Autor: Facebook: Jakub i Dawid Zrobili te same zakupy w Polsce i w Niemczech. Porównanie paragonów "wbija w ziemię"!

Para znanych polskich blogerów - Jakub i Dawid - postanowili sprawdzić, czy w Polsce jest drożej niż w Niemczech. - Każdy z nas kupował to samo, w tej samej ilości, w tej samej sieci sklepów i w tym samym czasie - napisali na swoim profilu na Facebooku. Porównanie paragonów "wbiło ich w ziemię".

Co do tego, że ceny w Polsce są coraz wyższe, nie ma wątpliwości. A jak wypadamy w porównaniu z naszymi zachodnimi sąsiadami? Czy w Polsce jest drożej niż w Niemczech? Ciekawy eksperyment postanowili przeprowadzić Jakub i Dawid. - Każdy z nas kupował to samo, w tej samej ilości, w tej samej sieci sklepów i w tym samym czasie (różnica jednego dnia). Zakupy robiliśmy według wcześniej przygotowanej listy, aby odzwierciedlały koszyk tradycyjnego Polaka, czyli kupowaliśmy m.in. chleb, mąka, mleko, jogurty, warzywa i owoce, słodycze, napoje oraz piwo - napisali na Facebooku. - Następnie porównaliśmy paragony i wniosek wbił nas w ziemię: za te same zakupy w Niemczech zapłaciliśmy taniej niż w Polsce! - stwierdzili.

Eska Summer City Olsztyn - Mazurek Premium Cars Olsztyn

Za zakupy w Warszawie para blogerów zapłaciła 43,79 zł, a za te same zakupy w Niemczech - 10,46 euro. - Po odjęciu 1 euro kaucji zwracanej za oddanie butelek i puszek wyszło nam 9,46 euro, czyli 42,76 zł. To jest o 2,5% taniej niż w Polsce! - napisali.

Dawid i Jakub porównali także średnie zarobki Polaków i Niemców. - W Polsce średnia krajowa wynosi 5.681 zł brutto - w Niemczech jest to 3975 euro, czyli aż 17.967 zł! Przeciętny Niemiec zarabia zatem trzy razy więcej niż Polak! Jeśli chcielibyśmy poczuć się jak Niemiec, za nasze zakupy w Polsce powinniśmy zapłacić 13,84 zł! - wyliczyli.

Ohydne z dzieciństwa. Tym nas karmili, gdy byliśmy dziećmi! [ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze