Kolejna sieć marketów zniknie z Polski?

i

Autor: Zdjęcie autorstwa Mehrad Vosoughi z Pexels

Znana sieć marketów może ZNIKNĄĆ z Polski. To prawie tysiąc sklepów! Szukają kupca

2021-06-24 13:41

Wygląda na to, że kolejny handlowy gigant chce wycofać się z Polski. Tym razem chodzi o sieć Carrefour - jak informują media, dyrektor generalny szuka kupca na całą sieć marketów w Polsce. Czy rzeczywiście przyjdzie nam pożegnać się z popularną siecią? Dlaczego chcą wycofać się z naszego kraju? Czytaj w naszym artykule!

Informację o tym, że dyrektor generalny Carrefour chce sprzedać polski oddział, podał Portal Spożywczy, który cytuje doniesienia francuskiej prasy.

Okazuje się, że dyrektor Alexandre Bompard nabywcy szuka już od kilku miesięcy. Poza polskim oddziałem, ma też poszukiwać kupca zainteresowanego aktywami firmy na Tajwanie.

Dlaczego Carrefour chce wycofać się z Polski?

Jak podaje Portal Spożywczy, sieć chce obniżyć swoje koszty o 2,4 mld euro. W ubiegłym roku, Carrefour ogłosił plan zwolnień grupowych, z których ostatecznie firma się wycofała.

Czy znajdzie się chętny na kupno polskich sklepów Carrefour? Tego nie wiemy, ale jeśli tak, to będzie to prawdopodobnie jeden z lokalnych konkurentów. Taka sytuacja miała miejsce z Tesco, której sklepy zostały w większości przejęte przez sieć Netto.

Pierwszy market Carrefour został otwarty we Francji, w 1960 r. Obecnie, grupa działa w 34 krajach. W 1997 r. otwarty został pierwszy market tej sieci w Polsce. Sklep w Łodzi, przy ul. Rzgowskiej, był jednym z pierwszych marketów w mieście.

Pod koniec pierwszego kwartału 2021 r., Carrefour posiadał w Polsce 947 sklepów.

Raport z anteny 24.06, godz.10