Pracodawca SPRAWDZI, czy dzień wcześniej byłeś na imprezie! Mocne zmiany w Kodeksie pracy

2021-05-14 12:32
praca
Autor: Pixaby Zmiany w kodeksie pracy. Pracodawca będzie mógł nas zbadać alkomatem?

Zmiany w kodeksie pracy: pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy jesteś trzeźwy w pracy lub na kacu. To jednak nie wszystko. Kontrola pokaże również, czy przyjmowałeś narkotyki. Szykują się spore zmiany w kodeksie pracy. Projekt trafił już do wykazu prac sądowych. Od kiedy zmiany będą obowiązywać?

Zmiany w kodeksie pracy. Pracodawca przeprowadzi kontrolę na obecność alkoholu lub narkotyków

Wybierasz się w tygodniu na imprezę? Lepiej nie przesadzaj z alkoholem. Szykują się zmiany w kodeksie pracy. Według nowych zapisów pracodawca będzie miał prawo do wyrywkowej kontroli pracownika na obecność alkoholu lub narkotyków. Jak podaje portal money.pl, projekt zmian w Kodeksie Pracy oraz ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi został wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych rząd.

Raport z anteny 14.05, godz.10

Pracodawca sprawdzi, czy jesteś trzeźwy w pracy?

Jeśli przepisy wejdą w życie, to zmiany w kodeksie pracy dadzą pracodawcy możliwość sprawdzania jego pracowników, czy w ich organizmie znajduje się alkohol lub inne środki odurzające. Wspomniana zmiana ureguluje również możliwość takiego postępowania. Na ten moment bowiem w Polsce nie ma przepisów, które określają procedurę badania pracownika pod kątem narkotyków.

Zmiany w kodeksie pracy są również związane z tym, że na ten moment, by przeprowadzić badanie trzeźwości, musi być ono zainicjowane przez pracownika. Taka informacja jest natomiast notką na temat jego zdrowia. Urzędu Ochrony Danych Osobowych podkreśla, że w tym momencie pracownik musi wyrazić zgodę na przekazanie i przetwarzanie pozyskanych danych na temat jego trzeźwości.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze