Obostrzenia mogą być zmieniane nawet raz w tygodniu. Kiedy konferencja premiera ws. obostrzeń?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Obostrzenia mogą być zmieniane nawet raz w tygodniu. Kiedy konferencja premiera ws. obostrzeń?

Zmiany obostrzeń nawet raz w tygodniu. Kiedy konferencja premiera Morawieckiego?

2021-03-04 17:53

Zmiany obostrzeń możliwe nawet raz w tygodniu. Ma to związek z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju. Rząd chce móc zmieniać obostrzenia częściej - żeby reagować na bieżącą sytuację - podkreśla rzecznik rządu Piotr Müller. W piątek zbierze się w tej sprawie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Póki co nie będzie zmian w obostrzeniach - co najmniej do końca tygodnia. Rzecznik rządu Piotr Müller podkreśla jednak, że w piątek 5.03. zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, na którym zostanie omówiona aktualna sytuacja. Możliwe, że wkrótce zmiany obostrzeń będą częstsze.

Zmiany obostrzeń nawet raz w tygodniu

Zmiany obostrzeń możliwe nawet raz w tygodniu. Rząd chce zmieniać je częściej, by reagować na bieżącą sytuacje. Obostrzenia mają obowiązywać lokalnie dla poszczególnych województwa i zmieniać się nawet co tydzień. - Co pozwoliłoby w tych miejscach, gdzie sytuacja jest nieco lepsza obostrzenia niwelować, a tam, gdzie to konieczne wprowadzać te obostrzenia, ale oczywiście z pewnym wyprzedzeniem. Tak, by poszczególne podmioty gospodarcze mogły się przygotować do tej sytuacji - mówi rzecznik rządu Piotr Müller.

Luzowanie obostrzeń po Wielkanocy 2021?

Minister nie wyklucza, że po świętach wielkanocnych możliwe jest luzowanie obostrzeń. Tak ma wynikać z aktualnych rządowych prognoz - według nich liczba przypadków powinna zacząć spadać w tym okresie, o ile nie zostanie to zakłócone szybkim rozwojem nowych mutacji wirusa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Dzieci znają odpowiedzi na te pytania, a Ty? 50 proc. to minimum, żeby móc spojrzeć sobie w twarz!

Pytanie 1 z 12
Wynikiem dzielenia przez 0 jest:
Raport z Anteny 04.03