Spotkanie zespołu trójstronnego z ministrem zdrowia

i

Autor: Twitter/Ministerstwo Zdrowia Spotkanie zespołu trójstronnego z ministrem zdrowia

Zakończyło się spotkanie zespołu trójstronnego z ministrem zdrowia. Protestujący nie wzięli udziału

2021-09-16 15:18

Zakończyło się posiedzenie zespołu trójstronnego z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Dotyczyło m.in. podwyżek dla pracowników służby zdrowia. W rozmowach nie wzięli udziału protestujący medycy, którzy domagają się spotkania z premierem Morawieckim.

Trwa protest medyków. Przed kancelarią premiera rozstawione jest tzw. białe miasteczko 2.0. Mieszkają w nim przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych, którzy domagają się m.in. podwyżek. Protestujący wielokrotnie podejmowali próby rozmowy z resortem zdrowia. Domagają się jednak spotkania w obecności premiera Mateusza Morawieckiego. W związku z tym nie pojawili się na dzisiejszym spotkaniu zespołu trójstronnego z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

- Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o ścieżce wzrostu wynagrodzeń w ochronie zdrowia, podczas posiedzenia zespołu trójstronnego ds. ochrony zdrowia. Niestety przedstawiciele komitetu protestacyjnego nie wyrazili woli, by zapoznać się z tą informacją - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Kolejne spotkanie ma się odbyć już 27 września. Resort zdrowia podkreśla, że ma nadzieję iż tym razem pojawią się na nim przedstawiciele białego miasteczka.