Zakaz przemieszczania się w Sylwestra - kara, mandat

i

Autor: pixabay Zakaz przemieszczania się w Sylwestra - kara, mandat

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Jaka kara? Mandat może być wysoki

2020-12-18 16:31

Kwarantanna narodowa. Zakaz przemieszczania się w Sylwestra stał się faktem! 31 grudnia nie będziemy mogli opuszczać swoich domów. Wyjątek od tego stanowi wyłącznie kilka szczególnych przypadków. Tego, czy przestrzegamy zakazu przemieszczania się w Sylwestra, z pewnością pilnować będzie policja, a osobom, które go złamią, grozi surowa kara. Jaki mandat może dostać ktoś, kto wieczorem i nocą z 31 grudnia na 1 stycznia opuści dom?

Kwarantanna narodowa. Zakaz przemieszczania się w Sylwestra [18.12.2020]

W czwartek (17 grudnia) polski rząd ogłosił, że od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązywać nas będzie kwarantanna narodowanowe zasady bezpieczeństwa, które mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Oznacza to powrót do niektórych obostrzeń, które znamy z okresu wiosenno-letniego czy kwarantanny, jaka wprowadzona została od października w związku z rosnącą liczbą zakażeń. Jednym z wprowadzonych obostrzeń będzie zakaz przemieszczania się w Sylwestra aż do godzin porannych 1 stycznia, czyli Nowego Roku. Tego, czy nie jest on łamany, z pewnością pilnować będzie policja, a wyjątki od reguły dotyczą tylko osób, które w tym okresie opuszczą mieszkanie w celach zawodowych (np. taksówkarze, dostawcy jedzenia itp.) lub udają się np. do apteki po niezbędne leki.

Co grozi komuś, kto złamie zakaz przemieszczania się w Sylwestra?

Rząd wprowadza nowe obostrzenia

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra – jaka kara, mandat

W takim przypadku, za złamanie zakazu, obowiązywać będzie taryfikator, który przewiduje dla osoby przyłapanej na opuszczeniu domu mandat 500 zł. Gorzej, jednak jeśli łamiący przepis zostanie zgłoszony do sanepidu. Wówczas grozi mu grzywna – kara nawet do 30 tys. zł.

Sylwester 2020. Zakaz przemieszczania się – jakie godziny?

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra i Nowy Rok dotyczy konkretnej pory. Obowiązywać będzie 31 grudnia od godz. 19 do 1 stycznia godz. 6.

- Nie będzie można poruszać się z miasta do miasta – tłumaczył w czwartek Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Wcześniej Niedzielski jako początkową godzinę zakazu omyłkowo wskazał 21, jednak szybko się poprawił.

- Wygrać możemy tylko razem. Każdy, kto będzie wyłamywał się z tych obostrzeń, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za zdrowie swoje, swoich bliskich i osób ze swojego otoczenia – dodał minister w trakcie konferencji prasowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE