Zakaz handlu w niedzielę zaostrzony. Które sklepy mogą być otwarte?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zakaz handlu w niedzielę zaostrzony. Które sklepy mogą być otwarte?

To już pewne! Zakaz handlu w niedzielę zaostrzony. Które sklepy mogą być otwarte?

2021-09-17 19:41

Zakaz handlu w niedzielę - sejmowa komisja w czwartek przyjęła poprawki do noweli uszczelniającej przepisy, w piątek Sejm zagłosował "za". Wielkie markety udające placówki pocztowe nie będą mogły być już otwarte! Przyjęto też poprawki dotyczące tego, kto może pracować w niedzielę. Co jeszcze się zmieni?

Analiza cen mieszkań - rynek wtórny, Warszawa

Niedziele handlowe: Które sklepy mogą być otwarte?

Chodzi o uszczelnienie zakazu handlu w niedzielę. Do tej pory wiele sklepów próbowało ominąć przepisy wprowadzając do swojej oferty usługi pocztowe. Zgodnie z przyjętymi poprawkami sklep będzie mógł być otwarty w niedziele wyłącznie, jeśli przychody z usług pocztowych będą stanowić ponad 50 proc. pozostałych dochodów danej placówki. Co ciekawe - wyjątkiem wyjętym z zakazu ma być... sprzedaż ryb.

Czytaj także: Kolejne podwyżki! Zatwierdzono nowe ceny gazu. Ile zapłacimy od 1.10.?

Kto może pracować w sklepie w niedzielę?

Doprecyzowano także, kto może pracować w niedzielę sklepie. Chodzi o handel prowadzony przez przedsiębiorce będącego osobą fizyczną. Zgodnie z poprawką przedsiębiorca będzie mógł korzystać z nieodpłatnej pomocy nie tylko małżonka, dzieci, rodziców, macochy lub ojczyma, ale i rodzeństwa, wnuków i dziadków.

Czytaj także: Nawet 20 tys. zakażeń koronawirusem dziennie. Kiedy kulminacja czwartej fali?

Quiz. Który polityk to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Kto to powiedział: "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne":