Wyższe ceny gazu od 1 października

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wyższe ceny gazu od 1 października

Kolejne podwyżki! Zatwierdzono nowe ceny gazu. Ile zapłacimy od 1.10.?

2021-09-16 17:25

Wyższe ceny gazu już od 1 października. To już trzecia zmiana w tym roku! Niektórzy zapłacą nawet o blisko 14 zł więcej - co miesiąc! Sprawdź nowe taryfy PGNiG. Czy ceny jeszcze wzrosną?

Kolejne podwyżki! Jeszcze niedawno informowaliśmy o szybujących cenach za prąd, od 1 października zapłacimy więcej także za gaz. PGNiG podnosi ceny o 7,4 proc. Prezes URE właśnie zaakceptował wniosek o podwyżkę cen w taryfie. Podwyżka dotyczy wszystkich grup taryfowych. Stawki opłat abonamentowych pozostaną jednak bez zmian.

Czytaj także: Podwyżki cen prądu: Rekompensaty miały być dla wszystkich, będą dla wybranych

To już trzecia podwyżka w tym roku!

Ceny gazu w kwietniu podrożały o 5,6 proc., kolejna podwyżka była w sierpniu - o 12,4 proc., od 1 października należy przygotować się na wzrost o 7,4 proc.

Podwyżki cen gazu: O ile więcej zapłacimy?

Z szacunków URE wynika, że dla statystycznego odbiorcy zużywającego gaz jedynie do przygotowania posiłków, płatność za gaz będzie wyższa o 3,36 proc., co oznacza kwotowy wzrost o 0,72 zł miesięcznie. Dla odbiorców z grupy taryfowej W-2.1 - zużywających większe ilości gazu, np. do podgrzewania wody - płatność wrośnie o 4,63 proc., tj. o 4,48 zł miesięcznie. Natomiast odbiorcy zużywający większe ilości gazu - głównie do ogrzewania domów i mieszkań - zapłacą średnio o 13,76 złotych miesięcznie więcej.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:
Raport z Anteny 16.09