Informacja o wygranej trafiła do SPAMu

i

Autor: pixabay.com Informacja o wygranej trafiła do SPAMu

Zajrzała do SPAMu - wiadomość, którą tam znalazła odmieniła jej życie!

2022-01-25 12:05

Ta historia udowadnia, że warto regularnie sprawdzać, co trafia do folderu SPAM w naszych skrzynkach e-mailowych. Życie pewniej kobiety odwróciło się o 180 stopni po tym, gdy wśród pocztowych "śmieci" odnalazła wiadomość, która nie miała tam trafić.

SPAM, czyli niechciana poczta internetowa. Każda skrzynka e-mail posiada folder, do którego wpadają te cyfrowe "śmieci". Dzięki temu setki reklam, ofert, czy niepotrzebnych newsletterów nie zaśmiecają nam głównego folderu. Zdarza się jednak, że do SPAMu trafiają cenne informacje. Niekiedy tak cenne, jak ta, którą znalazła 55-letnia Laura Spears. Wiadomość wysłana na jej adres została przez pocztę zidentyfikowana jako spam i tym samym trafiła do folderu z innymi "internetowymi ulotkami", skąd najprawdopodobniej po pewnym czasie zostałaby automatycznie usunięta. Gdyby tak się stało, Amerykanka straciłaby 3 miliony dolarów!

Ananas – dlaczego warto go jeść?

Wiadomość o wygranej trafiła do SPAMu

Historia Laury Spears pojawiła się między innymi w CNN. Okazuje się, że kobieta wygrała 3 miliony dolarów w stanowej loterii pieniężnej. Jak relacjonowała dziennikarzom, gdy zobaczyła informację o kumulacji, kupiła los przez internet. Okazał się szczęśliwy - kobieta bezbłędnie wytypowała 6 cyfr. Informacja potwierdzająca wygraną wysłana została na jej pocztę, lecz system przekierował ją do spamu. Amerykanka dopiero po kilku dniach przypomniała sobie o kupionym losie. Szukając kuponu, który zawieruszył jej się wśród dziesiątek maili, weszła do folderu ze SPAMem. Tam czekała na nią wiadomość, która uczyniła z niej milionerkę.