YouTube usunął filmiki prezydenta. Z kanału zniknęło kilkanaście filmów!

2021-07-22 8:52
youtube
Autor: pixabay.com YouTube usunął filmiki prezydenta

YouTube poinformował w środę, że usunął filmiki opublikowane w tym serwisie przez prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, oceniając, że rozprzestrzeniały one fałszywe informacje na temat pandemii koronawirusa. Serwis podał w oficjalnej informacji, że decyzja zapadła bez względu na obejmowane stanowisko Jaira Bolsonaro.

Serwis YouTube usunął filmiki prezydenta Brazylii. W oświadczeniu prasowym przekazano, że decyzję została podjęta niezależnie od stanowiska, jakie sprawuje Bolsonaro, oraz jego poglądów politycznych. Prezydent był wielokrotnie krytykowany za to, jak radzi sobie z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Brazylii, jednym z najbardziej poszkodowanych przez pandemię krajów na świecie. Od marca zeszłego roku koronawirusem zakaziło się w kraju 19,4 mln osób, a ok. 544 tys. zmarło. Decyzję serwisu ułatwił fakt, że Jair Bolsonaro wielokrotnie wypowiadał się sceptycznie o szczepieniach, sprzeciwiał się wprowadzaniu lockdownów, krytykował obowiązek noszenia maseczek, a nawet polecał niesprawdzone specyfiki w walce z koronawirusem, co YouTube ocenił jako niedozwolone. Według lokalnych mediów z profilu skrajnie prawicowego polityka usunięto kilkanaście filmików.

Spis treści

  1. YouTube usunął filmiki prezydenta. Rozprzestrzeniał fałszywe informacje
  2. YouTube usunął filmiki prezydenta. Facebook i Twitter również

CZYTAJ TAKŻE: Marcin Wiącek nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich

YouTube usunął filmiki prezydenta. Rozprzestrzeniał fałszywe informacje

- Nasze zasady nie zezwalają na treści, według których hydroksychlorochina lub iwermektyna są skuteczne w leczeniu lub zapobieganiu Covid-19 albo że istnieje lekarstwo na tę chorobę, a maseczki nie są skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa - uzasadnił YouTube w swoim oświadczeniu.

Według lokalnych mediów z profilu prezydenta Brazylii, skrajnie prawicowego polityka usunięto 15 filmików. Na jednym z nich były brazylijski minister zdrowia Eduardo Pazuello porównał koronawirusa do AIDS. - Po pandemii HIV wirus HIV nadal istnieje. Nadal są zarażeni, większość jest leczona, a życie toczy się dalej - mówił na nagraniu.

YouTube usunął filmiki prezydenta. Facebook i Twitter również

Biuro brazylijskiego prezydenta, jak podał Reuters, nie odniosło się jeszcze do tej sprawy. Jednak to nie pierwszy raz, gdy filmiki publikowane przez Jaira Bolsonaro są usuwane. W zeszłym roku zarówno Facebook, jak i Twitter usunęły filmiki publikowane przez polityka za naruszenie warunków użytkowania tych mediów społecznościowych po tym, jak rekomendował sposoby ochrony przed wirusem.

Carla Fernandes zachęca do tańca piosenką Będzie, co ma być! [TYLKO U NAS]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze