Wysokie ryzyko pożarów w całej Polsce. Prawie cała mapa na czerwono [MAPA]

2021-05-10 18:32
Wysokie ryzyko pożarów w całej Polsce. Sprawdź mapę
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne, Lasy Państwowe, zrzut ekranu Wysokie ryzyko pożarów w całej Polsce. Sprawdź mapę

Wysokie ryzyko pożarów w całej Polsce. Lasy państwowe ostrzegają. Na przygotowanej mapie zagrożeń niemal cała Polska zaznaczona jest na czerwono - oznacza to najwyższe zagrożenie pożarowe. Sprawdź mapę!

Wysokie ryzyko pożarów w Polsce. Na mapie zagrożenia pożarowego lasu ustalonego zgodnie z metodą IBL zaznaczono czerwone i żółte punkty. Oznacza to duże i średnie zagrożenie pożarowe.

Dane są przygotowywane m.in. na podstawie pomiarów wilgotności ściółki, sumy opadów oraz prędkości czy kierunku wiatru. Pomiarami zajmują się jednostki organizacyjne Lasów Państwowych w 60 strefach prognostycznych. Są opracowywane codziennie od kwietnia do września przez Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu IBL.

Czytaj także: Starlinki 10 maja 2021 - o której oglądać przelot? Gdzie będą widoczne?

Na mapie możemy znaleźć następujące oznaczenia:

  • kolor czerwony - zagrożenie duże
  • kolor żółty - zagrożenie średnie
  • kolor zielony - zagrożenie małe
  • kolor niebieski - brak zagrożenia
  • kolor biały - rejon nieobjęty prognozowaniem.

Na załączonej mapie możemy zauważyć, że niemal cały kraj został objęty najwyższym zagrożeniem pożarowym. Żółte punkty widzimy na wschodzie Polski oraz częściowo na zachodzie kraju. Szczegółowa mapa znajduje się poniżej:

Zagrożenie pożarowe mapa 10.05.2021
Autor: Lasy Państwowe, zrzut ekranu Zagrożenie pożarowe mapa 10.05.2021

Według prognoz IMGW, we wtorek ryzyko pożarów będzie jeszcze wyższe.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 10.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze