wyciąg narciarski

i

Autor: Pixaby

Wyciągi narciarskie nadal mogą działać? Ważna uwaga prawnika w kwestii rozporządzenia

2020-12-29 9:02

Stoki narciarskie są zamknięte od poniedziałku, 28 grudnia. Nie oznacza to jednak, że wyciągi muszą pozostać zamknięte. Jak to możliwe? Na lukę w rozporządzeniu zwraca uwagę prawnik. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym materiale.

Stoki narciarskie zamknięte do 17 stycznia

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku zamknięte zostają m.in. stoki narciarskie. To ogromny cios nie tylko dla fanów białego szaleństwa, ale przede wszystkim dla przedsiębiorców. Ci przygotowali stoki do sezonu na początku grudnia. Jak się okazało, bardzo szybko musieli je zamknąć. Przedstawiciele branży z Podhala wielokrotnie apelowali do rządu, by stoki mogły pozostać otwarte w wysokim reżimie sanitarnym. Póki co, ten pozostaje nieugięty.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

Wyciągi narciarskie nadal mogą działać? Prawnik zwraca uwagę na jedną rzecz

Czy zamknięcie stoków narciarskich jest jednoznaczne z wyłączeniem wyciągów i kolejek liniowych? Okazuje się, że niekoniecznie. Jak zwraca uwagę mec. Piotr Schramm, nic nie stoi na przeszkodzie, by wyciągi nadal mogły działać. Podkreśla on, że w najnowszym rozporządzeniu rząd wyłączył działalność stoków narciarskich przez wskazanie działu 93.0 Polskiej Klasyfikacji Działalności. Funkcjonowanie kolejek linowych, nadziemnych oraz wyciągów narciarskich podlega pod dział 49.39.Z. A tego w rozporządzeniu nie uwzględniono.

Brak jest podstawy prawnej dla zamknięcia od dziś wyciągów w Polsce. Raz jeszcze namawiam do skrupulatności i rzetelności prowadzonych analiz - czytamy w komentarzu mec. Schramma.

A jak to wygląda w praktyce? Na stronie Polskich Kolei Liniowych widzimy, że działają kursy na Gubałówkę, Jaworzynę Krynicką, Palenicę oraz Górę Żar.

Posłuchaj, czym różni się krem BB od kremu CC albo kremu DD. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż: