Wybory w Rzeszowie! To już pewne: Konrad Fijołek wygrywa w I turze!

i

Autor: Facebook/ Podkarpacki Urząd Wojewódzki/Wikipedia/Beata Olejarka Wybory w Rzeszowie! To już pewne: Konrad Fijołek wygrywa w I turze!

Wybory w Rzeszowie! To już pewne: Konrad Fijołek wygrywa w I turze!

2021-06-14 8:19

Wybory w Rzeszowie rozstrzygnęły się w I turze! Okazało się, że Konrad Fijołek jeszcze poprawił wczorajszy wynik, który o godzinie 21.00 podał Exit poll. Sondaż zrobiony był na polecenie portalu lokalnapolityka.pl. Drugie miejsce należy do Ewy Leniart, która uzyskała niemal o połowę głosów mniej. Jak wypadli inni? Ile ostatecznie głosów zebrał Konrad Fijołek?

Wybory w Rzeszowie – nie będzie drugiej tury! Sondaż Radia Eska, który opublikowaliśmy w piątek mówił o tym, że w Rzeszowie wyniki wyborów rozstrzygną się w I turze i tak też się stało! Konrad Fijołek został nowym prezydentem Rzeszowa ze sporą przewagą! Zwycięski kandydat podziękował wszystkim rzeszowianom, którzy, jak sam stwierdził Fijołek: „wzięli udział w tym przepięknym święcie demokracji, a szczególnie tym, którzy oddali głos na ten program, który razem napisali”. Gratulował też swoim kontrkandydatom, czyli Ewie Leniart, Grzegorzowi Braun, Marcinowi Warchołowi.

CZYTAJ TAKŻE: MECZ POLSKA - SŁOWACJA. To pierwszy występ Polaków na Euro 2020! Czy reprezentacja jest gotowa?

Wybory w Rzeszowie rozstrzygnięte!

Wybory w Rzeszowie rozstrzygnięte w I turze! Tak przedstawiają się wyniki

Jak rozłożyły się głosy?

  • Grzegorz Braun - 7 296 głosów
  • Marcin Warchoł - 8 546 głosów
  • Ewa Leniart - 18 831 głosów
  • Konrad Fijołek - 45 059 głosów
Gorąca atmosfera podczas przyjazdu kadry do hotelu w Petersburgu

Wybory w Rzeszowie: Konrad Fijołek

44-letni Konrad Fijołek to kandydat popierany przez partie opozycyjne między innymi: KO, PSL, Lewicy, Polski 2050. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego rzeszowskiej rady miasta. Jest także szefem klubu Rozwój Rzeszowa. Samorządowo pracuje dla Rzeszowa od około 20 lat.

Wybory w Rzeszowie: Konrad Fijołek przekonywał do wybrania prezydenta w I turze

Wybory w Rzeszowie zostały przesunięte. Początkowo miały odbyć się 9 maja, ale sytuacja pandemiczna w kraju nie pozwoliła wówczas na organizacje tak sporego wydarzenia. Zmiana terminu od początku nie podobała się kandydatowi, który wspierany jest przez PO, PSL, Lewicę, czy Ruch Polska 2050. Konrad Fijołek, a także Borys Budka wielokrotnie przekonywali rzeszowian, aby ci poszli w niedzielę do urn wyborczych i dokonali wyboru w pierwszej turze.

Wybory w Rzeszowie: I tura przebiegła spokojnie

W nocy z piątku (11 czerwca) na sobotę (12 czerwca) rozpoczęła się cisza wyborcza. Przez dwa dni nie odnotowano ani jednego przypadku złamania ciszy.

Sonda
Polska - Słowacja: kto wygra na Euro 2020?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE