Wszystkich Świętych 2021: czy cmentarze będą otwarte? Minister Zdrowia ZDRADZA plany!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wszystkich Świętych 2021: czy cmentarze będą zamknięte? Minister Zdrowia ZDRADZA plany!

2021-10-05 9:34

Cmentarze na Wszystkich Świętych 2021 będą otwarte? W wtorek 10 października Minister Zdrowia poinformował, że rząd ma już pewne plany związane z obchodami 1 listopada. Jak podkreślił, nie będą one niespodzianką dla Polaków. Co to oznacza? Sprawdźcie w naszym artykule!

Wszystkich Świętych 2021: czy cmentarze będą otwarte? Minister Zdrowia ZDRADZA plany! Szef MZ w rozmowie w jednej ze stacji radiowych był pytany o ewentualne zamknięcie cmentarzy w czasie uroczystości Wszystkich Świętych. Taką decyzję - z powodu pandemii i rosnącej liczby zakażeń - rząd podjął w minionym roku.

"Tym razem niespodzianek żadnych nie będzie" - powiedział minister. Zwrócił uwagę, że dzięki szczepieniom obecna sytuacja epidemiczna jest inna. "Mamy o wiele więcej zabezpieczeń" - stwierdził i dodał, że dzięki nim z dnia na dzień sytuacja nie powinna się bardzo pogorszyć. Dopytywany, czy cmentarze w czasie świąt będą otwarte, minister powiedział, że "z największym prawdopodobieństwem - tak".

Z rządowych danych wynika, że liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi 37 mln 377 tys. 609. Łącznie do Polski dostarczono 59 mln 848 tys. 860 dawek szczepionki, z czego do punktów trafiło 39 mln 467 tys. 795 dawek.

Podlaskie. Terytorialsi nakarmili imigrantów. Wśród nich były dzieci

COVID-19 i grypa - jak się szczepić?

Eksperci rekomendują szczepienia przeciwko grypie i COVID-19 podczas jednej wizyty lekarskiej. Podkreślają, że mimo podobnych objawów COVID-19 i grypa to dwie różne choroby.

Quiz. Każdy zna te modlitwy! Nawet ateista powinien zgarnąć komplet punktów

Pytanie 1 z 10
"Wierzę w jednego Boga (...) I zmartwychwstał dnia trzeciego..."