Wielkanocne życzenia od polskich polityków. Świąteczne orędzie premiera Morawieckiego [ZDJECIA,WIDEO]

i

Autor: Twitter/screenshot

Wielkanocne życzenia od polskich polityków. Świąteczne orędzie premiera Morawieckiego [ZDJECIA,WIDEO]

2022-04-16 12:04

Dziś w przeddzień Wielkanocy polscy politycy licznie składają Polakom życzenia wielkanocne. Wśród nich są politycy różnych ugrupowań. Premier Mateusz Morawiecki wygłosić dzisiaj swoje orędzie, w którym nawiązał do trwającej wojny i dwóch lat w pandemii koronawirusa, czyli trzech ciężkich dla wszystkich lat. - Wielu z nas chciałoby po prostu wrócić do czasów sprzed 2020 roku, do normalności – mówił.

To już trzecia Wielkanoc w trudnych i niespokojnych czasach. Najpierw pandemia i globalny kryzys gospodarczy. A teraz – wojna. Okrutna wojna, którą Rosja wypowiedziała Ukrainie i całemu wolnemu światu. Zdaję sobie sprawę, że wielu z nas chciałoby po prostu wrócić do czasów sprzed 2020 roku, do normalności. Wierzę, że ta normalność powróci. Wierzę, że wrócą czasy pokoju i bezpiecznego rozwoju – tymi słowami Mateusz Morawiecki rozpoczął swoje wielkanocne orędzie. Premier mówiąc o trudnych i ciężkich czasach, w którym przyszło nam teraz żyć, złożył Polakom wielkanocne życzenia.

Szanowni Państwo, przed nami wyjątkowy czas. Czas Świąt Wielkanocnych – świąt bogatej symboliki i głębokich znaczeń. To znak Zmartwychwstania, symbol zwycięstwa życia nad śmiercią, światła nad mrokiem, miłości nad nienawiścią. Niech te Święta Wielkanocne okażą się dla nas niewyczerpalnym źródłem nadziei.

Niech staną się duchowym źródłem, z którego będziemy czerpać pokój, miłość, solidarność, wiarę w lepsze jutro. Zobaczmy to lepsze jutro w twarzach naszych najbliższych, rodziny i przyjaciół, z którymi już zaraz usiądziemy do stołu. I najważniejsze – w tych niespokojnych czasach bądźmy po prostu razem. Bądźmy dla siebie dobrzy. W ten sposób udowodnimy, że zło i nienawiść nie mają nad nami władzy. W ten sposób sprawimy, że dobro zwycięży. Dobrych, błogosławionych Świąt Wielkiej Noc

Wielkanocne życzenia od polskich polityków

Wśród polityków, którzy złożyli Polakom wielkanocne życzenia jest między innymi współprzewodniczący Lewicy, Włodzimierz Czarzasty.

- Wszystkim życzę spokojnych Świąt Wielkanocnych. Wielkiego zasobnego stołu, przy którym usiądą ludzie dobrej woli – napisał na swoim Twitterze.

Przeworscy Dobosze bębniąc rozpoczynają świętowanie Triduum Paschalnego

- To pierwsze od dwóch lat święta, które możemy spędzić w gronie rodzinnym, cieszyć się tym, że nie jesteśmy poddani restrykcjom covidowym - wskazał w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski w życzeniach z okazji Świąt Wielkanocnych. - Zdrowych, bezpiecznych i rodzinnych świąt - życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy – przekazał minister.

- Wszystkim ludziom dobrej woli - wiary w naszych najmłodszych i nadziei na lepsze jutro. Bez wojny, pogardy i nienawiści - napisał na Twitterze lider PO Donald Tusk. Do wpisu załączył zdjęcie z wnuczką.