Jajka: myślisz, że wiesz o nich wszystko? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

i

Autor: pixabay.com Jajka: myślisz, że wiesz o nich wszystko? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Jajka: myślisz, że wiesz o nich wszystko? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

2022-04-16 8:09

Podczas nadchodzących świąt na naszych stołach na pewno nie zabraknie jajek. I nic dziwnego, bo to nieodłączny element podczas każdej wielkanocnej uczty. Warto jednak wiedzieć, dlaczego akurat jajka należy jeść zdecydowanie częściej niż raz w roku.

Na Wielkanoc najczęściej serwowane są z majonezem lub faszerowane, ale doskonale smakują również z chrzanem. Jajka to nieodłączny element świąt Wielkiej Nocy, bo same w sobie są symbolem nowego życia i odrodzenia. Czyli tego, co Kościół katolicki przeżywa podczas Triduum Paschalnego.

Jajka jednak to nie tylko nieodłączny element świąt wielkanocnych, ale przede wszystkim znakomita potrawa, której regularne spożywanie ma wiele pozytywów dla naszego organizmu. Dlaczego zatem warto jeść jajka? Ile kalorii ma sztuka? Jak dużo można ich jeść dziennie? Na wszystkie te pytania otrzymasz odpowiedź w naszym specjalnym materiale o ciekawostkach na temat jajek. Znajdziesz go poniżej. A jeśli jesteś przekonany, że o jajkach wiesz wszystko, tym bardziej sprawdź się w naszym quizie!

Jajka: myślisz, że wiesz o nich wszystko? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Według WHO zdrowy człowiek powinien tygodniowo jeść:
Drożyzna w wielkanocnym koszyku? Przedświąteczne zakupy w Warszawie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE