Wichury nad Polską. Połamane drzewa, zerwane dachy. Strażacy odnotowali ponad 600 interwencji [ZDJĘCIA]

2022-01-14 12:55

Przez Polskę przechodzą niebezpieczne wichury. Od północy strażacy odnotowali 638 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Najwięcej interwencji miało miejsce województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim. Szczegóły w artykule.

O nadciągającej nad Polskę wichurze synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegali od wczoraj. Wydane zostały alerty drugiego stopnia dla województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, oraz dla północnej części województwa pomorskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia z kolei dla podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, północno-wschodniej części zachodniopomorskiego, południowej części województwa pomorskiego oraz części województwa świętokrzyskiego i podlaskiego.

Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej do godz. 12.00 w piątek na terenie kraju odnotowano 638 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Najwięcej w województwie warmińsko-mazurskim - 234. W trzech przypadkach były to uszkodzenia dachów. Wiatr uszkodził dachy w powiatach lidzbarskim oraz nowomiejskim. — Połamane konary spadły też na samochody, a w jednym przypadku wiatr zerwał kontener w samochodzie dostawczym. Powalone drzewa i połamane konary pospadały na drogi. Gałęzie są usuwane na bieżąco, nie było długotrwałych blokad przejazdów z tego powodu — poinformował rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Rafał Melnyk.

Kolejnym województwem z większą liczbą interwencji jest pomorskie - 229 oraz podlaskie - 80.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]