Wesela 2021 bez muzyki? Zespoły oraz didżeje mają zakaz grania dla publiczności!

2021-05-17 7:55
Wesele 2021 bez muzyki? Zespoły oraz didżeje mają zakaz grania dla publiczności
Autor: freepic.diller/Freepik.com Zdjęcie poglądowe

Wracają wesela, komunie oraz inne imprezy kameralne. Jednak dla młodych par nie mamy najlepszych wieści. Okazuje się, że w trakcie zabaw weselnych nie mogą występować zespoły oraz didżeje! Oczywiście pojawiły się już pomysły na obejście tego przepisu, ale wydaje się, że bardziej logiczna byłaby po prostu jego zmiana.

Wesela 2021 bez muzyki. Od 15 maja można organizować imprezy i zgromadzenia do 25 osób, a od 29 maja będzie można zgromadzić do 50 osób w lokalu lub wydzielonej strefie gastronomicznej. Do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki. 

Młode pary mają jednak spory problem. Serwis Prawo.pl informuje, że “ustawodawca zapomniał o specyfice działalności zespołów weselnych i utrzymał zakaz występowania przed publicznością”. Wprawdzie opublikowane przez rząd rozporządzenie epidemiczne odmraża większe imprezy i zgromadzenia, ale nie wzięto pod uwagę muzyków grających na weselach. 

Wesela 2021 - skąd wziąć muzykę?

Prawnicy wyjaśniają, że zespoły muzyczne oraz didżeje mogą prowadzić działalność jedynie w zakresie prób i nagrań realizowanych bez udziału publiczności. Krótko mówiąc - w tradycyjnej formie muzycy nie mogą grać na weselach. Wyjściem z sytuacji może być granie w formie “zdalnej” lub samodzielne włączanie utworów przez uczestników imprezy. 

Innym pomysłem jest skorzystanie z furtki, jaką dają przepisy. Działalność zespołów muzycznych jest możliwa w przypadku, gdy grają “do kotleta”, czyli w trakcie spożywania posiłków. W takiej sytuacji nie ma jednak mowy o tańczeniu. 

Kolejna możliwość, to zaproszenie muzyków jako gości, czyli uczestników zabawy, którzy graniem będą umilać czas pozostałym. Najlepiej by jednak się stało, gdyby rządzący po prostu przyjrzeli się sprawie i nanieśli odpowiednie poprawki do rozporządzenia. 

QUIZ. Polskie wesele bez tego się nie liczy! Znasz te weselne zwyczaje?

Pytanie 1 z 10
Młoda para jest witana na sali weselnej:
Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze