wesele

i

Autor: Pixaby Wesela 2021. Zaświadczenie o szczepieniu na wesele. Jak je zdobyć?

Wesela 2021: skąd pobrać zaświadczenie o szczepieniu? Czy jest ono konieczne na weselu?

2021-05-12 15:24

Wesela 2021: wiemy już, że będzie można je organizować. Obowiązują jednak limity. Co ważne, w weselach będzie mogła uczestniczyć dowolna liczba osób, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19. Konieczne będzie jednak potwierdzenie takiego faktu. Można to zrobić za pomocą zaświadczenia o szczepieniu. Jak ono wygląda? Jak je zdobyć? Sprawdźcie w naszym materiale.

Wesela maj 2021. Ile osób na weselu?

Na tę wiadomość czekało wiele zakochanych par. Wesela 2021 będzie można organizować już w maju. Na imprezach obowiązują jednak limity. Według opublikowanego 6 maja rozporządzenia:

  • od 15 maja na weselu może pojawić się maksymalnie 25 osób - na otwartym powietrzu lub w lokalu/budynku wskazanym jako adres zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie
  • od 28 maja w weselu będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 50 osób - imprezę można zorganizować również w lokalu

Co ważne, do wspomnianych limitów na weselach nie będą wliczane osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki (Pfizer, Moderna, Astra Zeneca) lub jednodawkową szczepionkę J&J.

Raport z anteny 10.05, godz.10

Zaświadczenie o szczepieniu wymagane na weselach? Minister zdrowia komentuje

Zapraszając gości na wesele lub samemu się na nie wybierając, warto pamiętać o zaświadczeniu o szczepieniu. To ono potwierdzi, że przyjęliśmy już dwie dawki preparatu i możemy uczestniczyć w imprezie. Jak zdobyć takie zaświadczenie? Mówił o tym ostatnio minister zdrowia.

Na tę chwilę trzeba będzie mieć ze sobą dowód zaszczepienia, będzie to kod QR, który może być wydrukowany albo zeskanowany na telefonie. Na podstawie tego odczytu można bardzo łatwo sprawdzić, kto jest zaszczepiony. Kod QR będzie dostępny po dwóch dawkach. W przypadku szczepionki Johnson & Johnson wystarczy oczywiście jedna dawka - powiedział Adam Niedzielski.

Inną opcją jest pobranie wydruku potwierdzającego nasze szczepienie. Dostępna jest również aplikacja "Zaszczepieni", która umożliwi nam potwierdzenie, kto został zaszczepiony przeciwko COVID-19. Aplikację można pobrać TUTAJ.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?