We wtorek 22.03. decyzja ws. zdjęcia maseczek?! Będzie więcej zmian!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne We wtorek 22.03. decyzja ws. zdjęcia maseczek?! Będzie więcej zmian!

We wtorek 22.03. decyzja ws. zdjęcia maseczek?! Będzie więcej zmian!

2022-03-21 20:37

Koniec z noszeniem maseczek? Jak zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller, decyzja w tej sprawie ma zapaść we wtorek 22.03.2022. Podkreślił, że decyzja jest już niemal podjęta. Zapowiedział także, że zmian dotyczących obostrzeń będzie więcej!

- Rząd zajmie się we wtorek rekomendacją ministra zdrowia dotyczącą zakończenia obowiązku noszenia maseczek - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. - Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu - dodał.

Czytaj także: Przeżył obóz koncentracyjny, zginął w wojnie w Ukrainie. Rakieta spadła na jego dom

Müller został zapytany w poniedziałek w radiowej Trójce, "kiedy Polscy będą mogli zdjąć maseczki w miejscach zamkniętych". "Myślę, że ta rekomendacja zaraz wejdzie w życie" - odpowiedział. "Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu" - powiedział. Dodał, że Rada Ministrów musi się w tej sprawie wypowiedzieć. Wyraził przekonanie, że do takiej dyskusji dojdzie "jutro na rządzie".

Od kiedy koniec noszenia maseczek?

W piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że rekomendacja ministra zdrowia dotycząca zakończenia obowiązku noszenia maseczek przewiduje termin od 1 kwietnia. Według niego izolacja i kwarantanna "też raczej powinny zniknąć z naszego życia". "Ostateczną decyzję podejmie premier" - powiedział Andrusiewicz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Piesze przejście graniczne w Medyce jest pierwszym miejscem, gdzie pomoc znajdują uchodźcy z Ukrainy

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Przeciętna to raptem 6/10. Dasz radę to przebić?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa serial, w którym Wołodymyr Zełenski gra nauczyciela historii przypadkowo obejmującego urząd prezydenta Ukrainy?