We wtorek 22.03. decyzja ws. zdjęcia maseczek?! Będzie więcej zmian!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne We wtorek 22.03. decyzja ws. zdjęcia maseczek?! Będzie więcej zmian!

We wtorek 22.03. decyzja ws. zdjęcia maseczek?! Będzie więcej zmian!

2022-03-21 20:37

Koniec z noszeniem maseczek? Jak zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller, decyzja w tej sprawie ma zapaść we wtorek 22.03.2022. Podkreślił, że decyzja jest już niemal podjęta. Zapowiedział także, że zmian dotyczących obostrzeń będzie więcej!

- Rząd zajmie się we wtorek rekomendacją ministra zdrowia dotyczącą zakończenia obowiązku noszenia maseczek - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. - Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu - dodał.

Czytaj także: Przeżył obóz koncentracyjny, zginął w wojnie w Ukrainie. Rakieta spadła na jego dom

Müller został zapytany w poniedziałek w radiowej Trójce, "kiedy Polscy będą mogli zdjąć maseczki w miejscach zamkniętych". "Myślę, że ta rekomendacja zaraz wejdzie w życie" - odpowiedział. "Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu" - powiedział. Dodał, że Rada Ministrów musi się w tej sprawie wypowiedzieć. Wyraził przekonanie, że do takiej dyskusji dojdzie "jutro na rządzie".

Od kiedy koniec noszenia maseczek?

W piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że rekomendacja ministra zdrowia dotycząca zakończenia obowiązku noszenia maseczek przewiduje termin od 1 kwietnia. Według niego izolacja i kwarantanna "też raczej powinny zniknąć z naszego życia". "Ostateczną decyzję podejmie premier" - powiedział Andrusiewicz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Piesze przejście graniczne w Medyce jest pierwszym miejscem, gdzie pomoc znajdują uchodźcy z Ukrainy

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Przeciętna to raptem 6/10. Dasz radę to przebić?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa serial, w którym Wołodymyr Zełenski gra nauczyciela historii przypadkowo obejmującego urząd prezydenta Ukrainy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE