Apteka szyld

i

Autor: Justyna Świderska W krakowskich aptekach brakuje leków. „Lista jest naprawdę długa”

W TYCH APTEKACH zrobisz test! Jest ich łącznie... 64 w całej Polsce! [MAPA]

2022-01-27 8:45

Od 27 stycznia jest możliwość wykonywania testów na obecność COVID 19 a aptekach. Rząd zapowiedział wielki start programu. Jak się jednak okazuje, na początku programu testy można wykonywać w... 64 aptekach na terenie całego kraju. Sprawdź, gdzie możesz w swojej okolicy wykonać test w aptece.

W czwartek, 27 stycznia, w życie wchodzi rozporządzenie umożliwiające testowanie na koronawirusa w aptekach. Jak poinformował na twitterze Minister Zdrowia, Adam Niedzielski na starcie programu są łącznie 64 apteki.

Jak się okazuje zainteresowanie testami w aptekach było bardzo duże. Ludzie pytali się w aptekach czy można w tym konkretnym punkcie zrobić test. Bardzo długo jednak, takiej mapy nie było. W czwartkowy poranek Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, iż taka mapa została przygotowana i takich aptek w Polsce, w których możemy zrobić test na obecność koronawirusa jest obecnie w Polsce 64. Kolejnych 19 złożyło złożyło dokumenty aby i u nich można było robić testy.

TUTAJ W TWOJEJ OKOLICY ZROBISZ TEST W APTECE [MAPA]

Od czwartku, 27 stycznia farmaceuci będą mogli wykonywać test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2. Testy będą opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie będzie na nie potrzebne skierowanie. Apteka, w której farmaceuta ma wykonywać testy antygenowe przeciw COVID-19 powinna złożyć oświadczenie do Narodowego Funduszu Zdrowia. Test będzie można wykonać w aptece, która spełni m.in. standardy bezpieczeństwa (m.in. wydzielone pomieszczenie na okoliczność przeprowadzenia testów) i odpowiedniego wyposażenia pokoju opieki farmaceutycznej lub pomieszczenia administracyjno-szkoleniowego apteki.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Apteka, w której farmaceuta ma wykonywać testy antygenowe przeciw COVID-19 powinna złożyć oświadczenie do Narodowego Funduszu Zdrowia. Test będzie można wykonać w aptece, która spełni m.in. standardy bezpieczeństwa (m.in. wydzielone pomieszczenie na okoliczność przeprowadzenia testów) i odpowiedniego wyposażenia pokoju opieki farmaceutycznej lub pomieszczenia administracyjno-szkoleniowego apteki. Pacjent otrzyma wynik za pośrednictwem sms-a lub przez konto IKP.

> TUTAJ W TWOJEJ OKOLICY ZROBISZ TEST W APTECE [MAPA] <