drogówka

i

Autor: KPP Bełchatów zdjęcie ilustracyjne

Uwaga kierowcy. WAŻNA zmiana w prawie! Chodzi o limit pasażerów w aucie

2021-05-19 14:31

Ważna zmiana w przepisach! Wielu kierowców o tym nie wie, ale zmienił się zapis w rozporządzeniu dotyczącym ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Jedna drobna korekta zmienia naprawdę dużo! Czego dokładnie dotyczy zmiana i kto przede wszystkim powinien się nią zainteresować? Sprawdzamy!

Zmiana w przepisach dotyczy właścicieli dużych samochodów. W rozporządzeniu dotyczącym ograniczeń związanych z pandemią znalazł się jeden, niewielki zapis: "w § 24 w ust. 2 uchyla się pkt 3". Okazuje się, że to jedno zdanie zmienia wiele, a szczególnie zainteresowane nim może być kilka grup posiadaczy samochodów.

Uchylony punkt mówił o zasadach przemieszczania się w czasie epidemii. Jego treść brzmiała:

"Pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą - danym pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących".

Dzięki zmianie, większymi autami może podróżować obecnie tyle osób, ile miejsc w nich się znajduje.

Zmiana w przepisach weszła w życie 15 maja 2021 r. Głównie zainteresowani nią powinni być właściciele małych firm transportowych, ale też posiadacze vanów czy innych samochodów posiadających większą ilość miejsc, czy przedstawiciele branży... budowlanej. Bez problemu mogą bowiem teraz przewozić swoich pracowników.

Raport z anteny 19.05, godz.10