UWAGA KIEROWCY! Alerty o oblodzeniu dla ponad połowy Polski! [MAPA]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne UWAGA KIEROWCY! Alerty o oblodzeniu dla ponad połowy Polski! [MAPA]

UWAGA KIEROWCY! Alerty o oblodzeniu dla ponad połowy Polski! [MAPA]

2022-01-28 16:48

Nie tylko silny wiatr, ale i oblodzenie! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty skierowane głównie do kierowców. W większości kraju należy uważać na oblodzenie. Sprawdź mapę ostrzeżeń IMGW.

Ostrzeżenia dla niemal całego kraju! Wcześniej informowaliśmy o silnym wietrze - w niektórych regionach obowiązują najwyższe alerty! Więcej przeczytasz >>TUTAJ<<. Teraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty przed oblodzeniem dla ponad połowy Polski. Spokojniej będzie na zachodzie kraju.

Alerty IMGW przed oblodzeniem

Alerty, które obowiązują dotyczą oblodzenia. To ostrzeżenia pierwszego stopnia (w 3-stopniowej skali). Co oznaczają?

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C - czytamy w alercie dla powiatu gdańskiego.

Czytaj także: Urodził się zanim wymyślono żarówkę! Żółw Jonathan jest najstarszym zwierzęciem na świecie!

- W nocy na wschodzie i w górach opady śniegu, na zachodzie deszcz ze śniegiem, poza tym przejaśnienia. W Karpatach przyrost pokrywy ok 7cm. Temp. min. od -5C na wschodzie do 1°C na zachodzie i nad morzem. Miejscami ślisko. Porywy wiatru na wschodzie i nad morzem 60 km/h - czytamy na Twitterze IMGW.

Aktualną mapę alertów znajdziesz >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

Test na inteligencję. Jesteś bystry, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 10
W przemysłowej pralni pięć pralek w ciągu pięciu minut wypierze 5 kg prania. Ile czasu będzie potrzebowało 100 pralek, aby wyprać 100 kg prania?