Ursula von der Leyen jedzie do Kijowa. Spotka się z Wołodymyrem Zełenskim

i

Autor: PAP/EPA/Fredrik Sandberg

Ursula von der Leyen jedzie do Kijowa. Spotka się z Wołodymyrem Zełenskim

2022-04-08 9:16

Ursula von der Leyen przewodnicząca Komisji Europejskiej, a także przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borell jadą do Kijowa na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Do Kijowa wyruszyli pociągiem z dworca w Przemyślu.

W piątek Ursula von der Leyen i towarzyszący jej Josep Borell wyruszyli z dworca w Przemyślu w kierunki Kijowa. Tam spotkają się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Według publikowanych w niemieckich mediach informacji, przewodnicząca Komisji Europejskiej uda się także do Buczy, gdzie rosyjskie wojsko dokonało ludobójstwa. W sobotę Ursula von der Leyen ma zatrzymać się w Warszawie.

W ubiegłym tygodniu do Kijowa na spotkanie z Zełenskim udała się przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola, która następie odwiedziła m.in. Rzeszów, gdzie z prezydentem Konradem Fijołkiem rozmawiała o tym, jak stolica Podkarpacia radzi sobie z uchodźczym kryzysem.

Jak wygląda pomoc na granicy? (Medyka)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE