Rzeszów:  Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego spotkała się z prezydentem Fijołkiem

i

Autor: fot. Adam Lampart/UM Rzeszowa

Rzeszów: Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego spotkała się z prezydentem Fijołkiem

2022-04-04 14:34

Wracając z Kijowa zatrzymała się w Rzeszowie. Roberta Metsola, Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego spotkała się z prezydentem Fijołkiem, żeby na własne oczy zobaczyć pomoc humanitarną, jaką Rzeszów zdołał zorganizować dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy.

Roberta Metsola rozmawiała z Konradem Fijołkiem o tym, jak stolica Podkarpacia radzi sobie z uchodźczym kryzysem. Prezydent Rzeszowa pokazał przewodniczącej parlamentu europejskiego miejsca noclegowe dla Ukraińców na terenie miasta. Chodzi tu głównie o dworzec PKP i o tymczasową noclegownię w Full Markecie.

- Rozmawialiśmy o sytuacji w Rzeszowie i samorządach przygranicznych, jeśli chodzi o sytuację uchodźców. Opisałem, co robimy we wszystkich punktach, w których zajmujemy się uciekającymi przed wojną w Ukrainie. A także o tym, w jaki sposób samorząd Rzeszowa wspólnie z mieszkańcami i NGO’sami radzi sobie z kryzysem uchodźczym – mówi Konrad Fijołek.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejna loteria dla mieszkańców Rzeszowa! Do wygrania jest samochód

Po drodze z Kijowa

Dzień wcześniej Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego spotkała się w Kijowie z prezydentem Zełeńskim, gdzie zapewniała, że Unia Europejska pomoże w odbudowie Ukrainy. - Wkrótce pomożemy wam odbudować wasze miasta i miasteczka, będziemy nadal opiekować się waszymi rodzinami, które został zmuszone do ucieczki, dopóki nie będą mogły bezpiecznie wrócić – mówiła w Kijowie Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego.

15. PKO Półmaraton Rzeszowski wystartuje już 10 kwietnia!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE