Zmiany w harmonogramie szczepień. Trzeba poczekać dłużej na drugą dawkę szczepionki

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zmiany w harmonogramie szczepień. Trzeba poczekać dłużej na drugą dawkę szczepionki

Trzeba poczekać dłużej na drugą dawkę szczepionki. Astra Zeneca nawet po 3 miesiącach

2021-03-04 16:03

Będzie trzeba czekać dłużej na drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. W przypadku preparatu Astra Zenece nawet trzy miesiące od podania pierwszej dawki, w przypadku Pfizera - nieco ponad miesiąc. Jak wyglądają nowe harmonogramy szczepień? Co się zmieniło? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Spis treści

  1. Dłuższe oczekiwanie na drugą dawkę szczepionki. Od kiedy? [PFIZER, ASTRA ZENECA]
  2. Druga dawka szczepionki na koronawirusa: Po ilu dniach?
  3. Szczepionki dla ozdrowieńców

Nowe zalecenia rządu ws. szczepionki przeciw Covid-19. Na drugą dawkę szczepienia będzie trzeba czekać dłużej niż zapowiadano do tej pory. Co się zmieni?

Dłuższe oczekiwanie na drugą dawkę szczepionki. Od kiedy? [PFIZER, ASTRA ZENECA]

Jak podkreślił na konferencji prasowej Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień, wydłużony zostanie czas, po którym podana zostanie druga dawka szczepionki przeciw Covid-19. - Chcemy wydłużyć czas między podawaniem pierwszej i drugiej dawki. Wszystko zgodnie z zaleceniami producenta. Aktualne wyniki badań wskazują, że tego rodzaju działanie można przeprowadzić bez uszczerbku dla skuteczności działania szczepionek – powiedział  Michał Dworczyk, szef KPRM.

Druga dawka szczepionki na koronawirusa: Po ilu dniach?

Już od przyszłego tygodnia druga dawka szczepionki AstryZeneki będzie podawana po 12 tygodniach od pierwszej, a preparatu firmy Pfizer po 42 dniach.

Szczepionki dla ozdrowieńców

Poinformowano też, że ozdrowieńcy będą szczepieni tylko jedną dawką szczepionki - po 6 miesiącach od uzyskania dodatniego wyniku testu potwierdzającego zakażenie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Dzieci znają odpowiedzi na te pytania, a Ty? 50 proc. to minimum, żeby móc spojrzeć sobie w twarz!

Pytanie 1 z 12
Wynikiem dzielenia przez 0 jest:
Raport z Anteny 04.03