Sławomir Mentzen

i

Autor: PAP/Tytus Żmijewski / Zrzut ekranu, Radosław Sikorski, X

Wiadomości

Trzaskowski, Mentzen i Sikorski na piwie. To nagranie wywołało burzę

W sobotę, 24 maja Rafał Trzaskowski wystąpił u Sławomira Mentzena w jego programie w serwisie YouTube „Mentzen Grilluje”. Kandydat na urząd prezydenta RP, w przeciwieństwie do Karola Nawrockiego nie podpisał deklaracji „toruńskiej”, choć zgodził się z nią w czterech punktach. Prawdziwą burzę w sieci wywołało jednak nagranie, zamieszczone po rozmowie przez szefa MSZ Radosława Sikorskiego, który spotkał się na piwie z Trzaskowskim i Mentzenem.

Trzaskowski, Mentzen i Sikorski poszli na piwo. Nagranie wywołało burzę

Program „Mentzen Grilluje” z udziałem Rafała Trzaskowskiego (Platforma Obywatelska) rozpoczął się o godz. 19:00. Wcześniej, w czwartek, gościem polityka Konfederacji był kandydat obywatelski wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość Karol Nawrocki. Ten ostatecznie poparł wszystkie osiem postulatów Mentzena zawartych w deklaracji „toruńskiej”. Inną strategię wybrał jednak Trzaskowski, który zgodził się z czterema jej punktami. „Nie będę niczego podpisywał” – zadeklarował w rozmowie z Mentzenem prezydent Warszawy.

Trzaskowski zgodził się w sprawie niepodpisywania ustaw podnoszących podatki. Zadeklarował, że nie pozwoli na wysłanie polskich żołnierzy na Ukrainę, nie zgodzi się także na zmniejszenie dostępu do gotówki oraz zaostrzanie przepisów dotyczących posiadania broni. Trzaskowski jednoznacznie zadeklarował – wbrew postulatom Mentzena – że jest za przyjęciem Ukrainy do NATO. Politycy nie doszli do porozumienia także w dwóch sprawach – dotyczących przekazywania kompetencji UE i nowych traktatów. Rozbieżne zdanie mają także w sprawie ustaw ograniczających swobodę wyrażania poglądów. Trzaskowski bardzo mocno akcentował bowiem, że jest od zawsze wielkim przeciwnikiem mowy nienawiści, z którą chce i będzie walczył.

Radio ESKA Google News

Trzaskowski powiedział też, że nie zgadza się na wprowadzenie takiego systemu dostępu do broni, jaki obowiązuje w Stanach Zjednoczonych. „Ja nie jestem za tym, żeby dostęp do broni był tak łatwy, jak w Stanach Zjednoczonych” – podkreślił. Podał tu przykład użycia broni w USA przez dzieci w szkołach.

To, co wywołało w sobotę największą sensację to wcale nie występ Trzaskowskiego u Mentzena a nagranie, zamieszczone w mediach społecznościowych przez szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Na krótkim filmie widać Sikorskiego, Trzaskowskiego i Mentzena, siedzących wspólnie w pubie tego ostatniego. Rozmowa przy piwie wywołała wielkie emocje, zwłaszcza wśród wyborców Konfederacji, której członkowie wskazywali raczej na poparcie Karola Nawrockiego.

„Jako osoba, która od kilku wyborów głosowała po waszej linii, to dziś się czuję, jakbyś mi nóż w plecy wbił”. „Splunąłeś w twarz wszystkim wyborcom Konfederacji! Jesteś zdrajcą swoich wyborców” – to tylko niektóre komentarze internautów. Aktywnie samo zdarzenie komentowała także polityczna scena.

W sobotę wieczorem w Kanale Zero gościł także wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, który wprost odpowiedział, że nie poszedłby na piwo z Rafałem Trzaskowskim w trakcie kampanii wyborczej. Wiele osób wskazuje, że krótkie nagranie z wizyty w pubie może wpłynąć na wynik wyborów, a nawet spowodować rozłam wewnątrz Konfederacji.

Patostreamerzy stanęli przed sądem

WYJADĘ Z POLSKI JAK ON WYGRA