Igrzyska Olimpijskie 2024, 2028, 2032

i

Autor: Pixabay

Tokio 2020. Polak z szansą na medal! Tadeusz Michalik powalczy w półfinale zapasów. O której walka?

2021-08-02 8:32

Rywalizujący w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 97 kg Tadeusz Michalik wygrał z Amerykaninem Tracym Hancockiem w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio. W półfinale rywalem Polaka będzie reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Musa Jewłojew. Polak potrzebuje już tylko jednej walki do medalu. Sprawdźcie, o której oglądać ostatnie starcie.

W kategorii do 97 kilogramów reprezentant Polski Tadeusz Michalik ma za sobą dwie zwycięskie walki. Rozstawiony z numerem 4 w turnieju olimpijskim Polak w swoim pierwszym pojedynku pokonał bardzo zdecydowanie Tunezyjczyka Haikela Achouriego 10:0. Po osiągnięciu przez Michalika dwucyfrowej przewagi walka została przerwana. Polak stoczył z Hancockiem wyrównany pojedynek, w którym ostatecznie zwyciężył 4:3. Jewłojew to dwukrotny mistrz świata (2018 i 2019) oraz Europy (2019 i 2021). W ćwierćfinale pokonał Węgra Alexa Szoke.

W półfinale rywalem polskiego zawodnika będzie rozstawiony z numerem 1 Musa Jewłojew. Rosjanin jest zawodnikiem niezwykle utytułowanym - dwukrotnym mistrzem świata i Europy.

Tadeusz Michalik z szansą na medal w zapasach. O której walka? 

Ostateczny pojedynek Tadeusza Michalika i Musa Jewłojew zaplanowany został dzisiaj, 2 sierpnia, na 11:35 czasu polskiego.

Wcześniej w poniedziałek w kat. 68 kg w stylu wolnym Agnieszka Wieszczek-Kordus przegrała z Ukrainką Ałłą Czerkasową w 1/8 finału. Polka czeka na dalsze rozstrzygnięcia, które mogą dać jej prawo startu w repasażach.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste