klocki lego

i

Autor: Pixaby

To KONIEC Lego, jakie znamy. Będzie rewolucja! Co dalej z legendarnymi klockami?

2021-03-15 14:35

Klocki Lego, jakie dobrze znamy i na jakiś się wychowaliśmy, powoli odchodzą do lamusa. Czeka nas prawdziwa rewolucja. Takich działań chyba nikt się nie spodziewał. O co dokładnie chodzi? Jaką przyszłość czeka Lego? Sprawdźcie w naszym materiale!

Lego rezygnuje z plastiku. Co dalej z kultowymi klockami?

Lego zamierza całkowicie zrezygnować w plastiku. Na początku wyeliminowane zostaną plastikowe torebki, w które pakowane są zabawki. Jak podaje Rzeczpospolita, na to działania firma przeznaczyła już 400 mln dolarów. Kiedy nie dostaniemy już plastikowych toreb Lego? Szacuje się, że nastąpi to w 2025 roku.

Już powoli zaczęliśmy robić testy z nowymi materiałami i okazuje się, że idzie nam znacznie szybciej, niż się spodziewaliśmy. To oczywiście oznacza ogromne zmiany w naszych fabrykach, ale i tak znacznie już wyprzedzamy kalendarz zmian - mówił Christiansen, cytowany przez "Rz".

Raport z anteny 15.03, godz.10

Koniec plastiku w Lego. Będzie prawdziwa rewolucja!

To jednak jeszcze nie wszystko. Okazuje się, że same klocki również przestaną być produkowane z plastiku. Pracuje nad tym 100 osób. Obecnie do produkcji klocków Lego wykorzystuje się materiały ropopochodne, które nie są przyjazne środowisku. Mają je zastąpić surowce wytwarzane z trzciny cukrowej. Plastikowe klocki Lego znikną z półek najpóźniej w 2030 roku.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE