Można przyspieszyć termin podania drugiej dawki szczepionki. Jak to zrobić?

2021-05-12 16:31
Jak przyspieszyć termin podania drugiej dawki szczepionki?
Autor: Pixaby Jak przyspieszyć termin podania drugiej dawki szczepionki?

Druga dawka szczepionki szybciej, niż wcześniej zakładano. Zmiany w terminach szczepień na COVID ogłosili przedstawiciele rządu na konferencji prasowej. Te obowiązywać będą od 17 maja. Jak przyspieszyć termin podania drugiej dawki szczepionki? Co trzeba zrobić? Sprawdźcie w naszym materiale!

Druga dawaka szczepionki wcześniej niż zakładano. Jak zmienią się terminy szczepień na COVID?

Przypomnijmy, że w Polsce zostały wprowadzone zamiany odstępu pomiędzy podaniem drugiej dawki szczepionki. Dopuszczalny dostęp będzie wynosić:

  • w przypadku szczepionki Pfizer - 21-42 dni
  • w przypadku szczepionki Moderny - 28-42 dni
  • w przypadku szczepionki AstraZeneca - 4-21 tygodni

Dodajmy, że szczepionka J&J jest jednodawkowa.

Wspomniane odstępy w terminach szczepień będą obowiązywać osoby, które zapiszą się na nie od 17 maja. To jednak nie wszystko. Ci, którzy przyjęli już pierwszą dawkę i oczekują na drugą, mogą przyspieszyć datę jej podania. Jak to zrobić?

Raport z anteny 11.05, godz.10

Jak przyspieszyć termin podania drugiej dawki szczepionki?

Jak przyspieszyć termin przyjęcia drugiej dawki szczepionki? Należy skontaktować się z punktem szczepień, w którym otrzymaliśmy pierwszą dawkę. Termin zostanie zmieniony tylko wtedy, jeśli dany punkt ma wolne terminy. W innym wypadku pozostanie nam czekać. To jedyny sposób na zmianę terminu szczepień na COVID.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze