stacja benzynowa

i

Autor: unsplash.com

TAŃSZE PALIWO. Będzie OBNIŻKA CEN. Premier ogłosił decyzję

2022-01-08 19:05

Paliwo tańsze o 60-70 groszy - to jeden z elementów Tarczy Antyinflacyjnej 2.0, którą w rozmowie z portalem Interia zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, a który potwierdził podczas wtorkowej konferencji prasowej. Co jeszcze znajduje się w tarczy? O tym przeczytasz w naszym artykule.

We wtorek, 11 stycznia, premier Morawiecki potwierdził - podczas konferencji prasowej ogłosił obniżkę cen paliw

Jak przekazał premier Mateusz Morawiecki, w przyszłym tygodniu rząd ogłosi Tarczę Antynflacyjną 2.0. Jednym z jej ważniejszych elementów ma być kolejna obniżka stawki VAT na paliwo. Ma ona zostać obniżona z 23 do 8 procent.

Premier tłumaczy że oznacza to, że niższe ceny paliwa na stacjach. Cena benzyny i diesla spadnie o 60-70 groszy za litr.

W przyszłym tygodniu rząd ma również ogłosić decyzję, czy stawka VAT na podstawowe produkty żywnościowe spadnie do zera.

Co jeszcze znajdzie się w Tarczy Antyinflacyjnej? Jak stwierdził premier - prace nad jej kolejnymi elementami wciąż trwają zaś ich efekty zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Termin publikacji wywiadu z Mateuszem Morawieckim, w którym zapowiada obniżki zbiega się z datą ogłoszenia przez Główny Urząd Statystyczny poziomu inflacji za grudzień. Jak podaje GUS, w grudniu jej poziom wyniósł 8,6 proc.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO