zima

i

Autor: Pixabay.com

Pogoda na piątek. Bezchmurne niebo, lokalne opady śniegu na północy kraju

2022-01-07 8:21

W piątek niemal w całym kraju będzie słonecznie, jedynie w północnych rejonach może pojawić się większa ilość chmur i lokalne słabe opady śniegu - powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik.

Nad Polskę nasunie się klin wysokiego ciśnienia i przyniesie poprawę pogody. "Po tych pochmurnych dniach w końcu dobre wiadomości, bo piątek będzie słoneczny, nie zabraknie pogodnego nieba, a na południowym–wschodzie nawet bezchmurny" - przekazał synoptyk.

Na zachodzie i na północy prognozowane są lokalne opady śniegu, a nad morzem deszczu ze śniegiem. "Te opady będą słabe, na ogół będzie padał mokry śnieg lub śnieg z deszczem jak na Nizinie Szczecińskiej" - dodał.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 5 st. C w Zakopanem, -2 st. C na północnym wschodzie, w centrum około 0 st. C do 2 st. C na zachodzie.

Wiatr będzie południowo – zachodni, na ogół słaby i umiarkowany w porywach do 10 km/h.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO