Andrzej Duda

i

Autor: Flickr/poglądowe Prezydent Andrzej Duda o wypowiedzi szefa MSZ Austrii

Szef NATO spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą

2023-02-14 20:40

W środę (15 lutego) sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotka się z prezydentem RP Andrzejem Dudą w kwaterze głównej NATO - podało NATO na swoich stronach.

"Sekretarz generalny Jens Stoltenberg spotka się w środę 15 lutego z prezydentem RP Andrzejem Dudą. O godzinie 16:00 zorganizują wspólną konferencję prasową"

 - podała na Twitterze rzeczniczka NATO Oana Lungescu.

We wtorek sekretarz generalny NATO powiedział, że Rosja szykuje się na dłuższą wojnę z Ukrainą. "Musimy dostarczyć Ukrainie broń, która pozwoli jej wygrać" - mówił przed rozpoczęciem spotkania ministrów obrony Sojuszu w Brukseli.

"Nie widzimy żadnych oznak, że prezydent Putin przygotowuje się do pokoju, widzimy wręcz coś przeciwnego, przygotowuje się do kolejnej wojny, nowych ofensyw i nowych ataków" – powiedział Stoltenberg.

Dopytywany o ewentualne dostarczenie Ukrainie myśliwców, Stoltenberg powiedział, że kwestia ta jest obecnie tematem dyskusji między państwami NATO. Podkreślił jednak, że najważniejsze jest przekazanie Kijowowi już obiecanej broni.

We wtorek i środę w kwaterze głównej NATO w Brukseli odbywa się dwudniowe spotkanie ministrów obrony Sojuszu. Główne tematy rozmów to wsparcie dla Ukrainy, sposoby uzupełnienia zapasów sprzętu i amunicji oraz ochrona krytycznej infrastruktury podwodnej. Polskiej delegacji przewodniczy wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak.

Express Biedrzyckiej - Adam BALCER