Szczepionki dla chorych przewlekle od 15.03.2021. Kto może się rejestrować?

2021-03-04 16:56
 Kiedy zaszczepią się policjanci i chorzy przewlekle? Ważne zmiany w programie szczepień na Covid-19
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kiedy zaszczepią się policjanci i chorzy przewlekle? Ważne zmiany w programie szczepień na Covid-19

Jest nowy harmonogram szczepień. Od poniedziałku 15 marca rozpoczną się szczepienia pacjentów chorych przewlekle. Kto zalicza się do tej grupy? Rząd podał szczegółowe wytyczne. Sprawdź, kto znajduje się w grupie przewlekle chorych i będzie mógł zaszczepić się 15.03.2021.

Rząd ogłosił ważne zmiany w programie szczepień przeciw Covid-19. Dotyczą m.in. wydłużenia czasu oczekiwania na drugą dawkę szczepionki - w przypadku preparatu Astra Zeneca będzie to 12 miesięcy, w przypadku Pfizera - 42 dni. Poinformowano także, że ozdrowieńcy zostaną zaszczepieni tylko jedną dawką szczepionki - po 6 miesiącach od zakażenia koronawirusem. Przedstawiono też nowy harmonogram szczepień.

Nowy harmonogram szczepień. Kto zaszczepi się w marcu?

Według najnowszego kalendarza szczepień, w marcu rozpoczną się szczepienia trzech kolejnych grup. Oto najważniejsze daty:

  • 7.03. - zakończenie szczepień nauczycieli,
  • 8.03. - rozpoczęcie dodatkowych szczepień grupy zero,
  • 15.03. - rozpoczęcie szczepień pacjentów chorych przewlekle,
  • 22.03. - rozpoczęcie szczepień pacjentów w wieku 69 lat,
  • 29.03. - rozpoczęcie szczepień funkcjonariuszy służb.

Opóźnienia w dostawie szczepionek

Z wyjątkiem dostawy od firmy AstraZeneca, która planowana była na czwartek, na dziś nie mamy informacji, by były opóźnione dostawy szczepionek - zaznaczył szef KPRM Michał Dworczyk. Pytany o zakup szczepionek poza kontraktem unijnym, oświadczył, że cały czas analizowane są wszystkie możliwości.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z Anteny 04.03
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze