Szczepionka na COVID-19 produkowana W POLSCE? Umowa jest już podpisana!

2021-03-03 8:59
Polski wkład w produkcję preparatu może pozwolić na szybsze i większe dostawy szczepionek do szpitali w naszym kraju.
Autor: Pixabay.com Polski wkład w produkcję preparatu może pozwolić na szybsze i większe dostawy szczepionek do szpitali w naszym kraju.

Polska firma Mabion podpisała umowę o współpracy z amerykańską spółką Novavax, która przygotowuje własną szczepionkę na COVID-19. Mabion informuje, że to pierwszy krok w stronę zawarcia umowy produkcyjnej. Projekt ma być wart nawet 40 mln zł.

Informację podał Business Insider Polska. Serwis podkreśla, że zawarta umowa dotyczy konkretnie “produkcji serii technicznej antygenu do NVX-CoV2373”, czyli potencjalnej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Cytowany przez BI prezes firmy biotechnologicznej  Mabion zapewnia: “nasz zespół ekspertów i infrastruktura produkcyjna są gotowe, by rozpocząć prace nad optymalizacją i zwiększeniem skali produkcji kandydata na szczepionkę firmy Novavax”. Jak dodaje, po zakończeniu testów może rozpocząć się produkcja szczepionki “w skali komercyjnej”. Mablon miałby wytwarzać substancję czynną szczepionki. 

Polska szczepionka przeciw COVID-19?

Co to oznacza dla nas? Im więcej szczepionek na rynku, tym większa szansa na przyspieszenie szczepień. Polski wkład w produkcję preparatu może też pozwolić na szybsze i większe dostawy szczepionek do szpitali w naszym kraju. 

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze