Szczepionka Johnson&Johnson dopuszczona do obrotu. Ile dawek trafi do Europy?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szczepionka Johnson&Johnson dopuszczona do obrotu. Ile dawek trafi do Europy?

Szczepionka Johnson & Johnson dopuszczona do obrotu. Jest decyzja Komisji Europejskiej

2021-03-11 17:53

Kolejna szczepionka dopuszczona do obrotu przez Komisję Europejską. Chodzi o preparat Johnson & Johnson, który różni się od pozostałych szczepionek m.in. tym, że jest skuteczny już po pierwszej dawce. Jaka ilość szczepionki trafi do Europy?

Komisja Europejska dopuściła do obrotu szczepionkę na COVID-19 firmy Johnson & Johnson. Szczepionka może być podawana osobom w wieku powyżej 18 lat. Jest jednodawkowa i może być przechowywana w zwykłej lodówce. Nie trzeba bać się po jej podaniu groźnych powikłań. 

- Każda szczepionka dopuszczona do użytku jest przebadana. Ta także jest przebadana. Wiemy, że są reakcje niepożądane u osób ze skłonnościami do dużych odczynów alergicznych, ale niebezpieczeństwo tej szczepionki dla generalnej populacji jest o wiele mniejsze niż niebezpieczeństwo po ukąszeniu osy - mówi prof. Tomasz Wąsik wirusolog z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Czytaj także: Czeka nas OGÓLNOPOLSKI LOCKDOWN? Niepokojące słowa ministra zdrowia na konferencji!

- Na rynku pojawiają się bezpieczniejsze i skuteczniejsze szczepionki. Przed chwilą zezwoliliśmy na stosowanie szczepionki Johnson & Johnson w UE, po pozytywnej opinii Europejskiej Agencji Leków. Dzięki liczbie zamówionych przez nas dawek moglibyśmy zaszczepić nawet 200 mln ludzi w UE  - napisała na Twitterze przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Johnson & Johnson chce wyprodukować w tym roku nawet miliard dawek. Unia Europejska zapewniła sobie do 400 mln dawek.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Szczyt głupoty: Kierowca cofał na trasie S8, by ominąć korek!