Szczepionka Johnson & Johnson dopuszczona do obrotu. Jest decyzja Komisji Europejskiej

2021-03-11 17:53
Szczepionka Johnson&Johnson dopuszczona do obrotu. Ile dawek trafi do Europy?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szczepionka Johnson&Johnson dopuszczona do obrotu. Ile dawek trafi do Europy?

Kolejna szczepionka dopuszczona do obrotu przez Komisję Europejską. Chodzi o preparat Johnson & Johnson, który różni się od pozostałych szczepionek m.in. tym, że jest skuteczny już po pierwszej dawce. Jaka ilość szczepionki trafi do Europy?

Komisja Europejska dopuściła do obrotu szczepionkę na COVID-19 firmy Johnson & Johnson. Szczepionka może być podawana osobom w wieku powyżej 18 lat. Jest jednodawkowa i może być przechowywana w zwykłej lodówce. Nie trzeba bać się po jej podaniu groźnych powikłań. 

- Każda szczepionka dopuszczona do użytku jest przebadana. Ta także jest przebadana. Wiemy, że są reakcje niepożądane u osób ze skłonnościami do dużych odczynów alergicznych, ale niebezpieczeństwo tej szczepionki dla generalnej populacji jest o wiele mniejsze niż niebezpieczeństwo po ukąszeniu osy - mówi prof. Tomasz Wąsik wirusolog z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Czytaj także: Czeka nas OGÓLNOPOLSKI LOCKDOWN? Niepokojące słowa ministra zdrowia na konferencji!

- Na rynku pojawiają się bezpieczniejsze i skuteczniejsze szczepionki. Przed chwilą zezwoliliśmy na stosowanie szczepionki Johnson & Johnson w UE, po pozytywnej opinii Europejskiej Agencji Leków. Dzięki liczbie zamówionych przez nas dawek moglibyśmy zaszczepić nawet 200 mln ludzi w UE  - napisała na Twitterze przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Johnson & Johnson chce wyprodukować w tym roku nawet miliard dawek. Unia Europejska zapewniła sobie do 400 mln dawek.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Szczyt głupoty: Kierowca cofał na trasie S8, by ominąć korek!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze