Adam Niedzielski

i

Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM

Czeka nas OGÓLNOPOLSKI LOCKDOWN? Niepokojące słowa ministra zdrowia na konferencji!

2021-03-11 14:42

Rząd stopniowo wprowadza kolejne obostrzenia w województwach, w których występuje najwyższa liczba zakażeń. Jednak przypadków koronawirusa jest coraz więcej. Czy czeka nas ogólnopolski lockdown? Adam Niedzielski tego nie wyklucza! Kiedy mogą zostać wprowadzone obostrzenia w całym kraju? Sprawdź, co powiedział minister na konferencji!

Podczas czwartkowej (11 marca) konferencji, Adam Niedzielski, minister zdrowia, ogłosił wprowadzenie lockdownu w kolejnych dwóch województwach. W ten sposób rząd kontynuuje swoją politykę regionalizacji obostrzeń. Tym razem, zamknięte zostaną woj. mazowieckie i lubuskie. Mimo działań Ministerstwa Zdrowia, liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce wciąż rośnie. Pojawiło się więc pytanie: czy czeka nas ogólnopolski lockdown? Słowa ministra zdrowia mogą wzbudzać niepokój.

- Rzeczywiście, na tym etapie podjęliśmy decyzję, że minimalnie będziemy ingerować obostrzeniami - powiedział w czwartek Adam Niedzielski. - Jest jednak taka możliwość, że w perspektywie kolejnych tygodni, wprowadzane obostrzenia będą miały charakter ogólnopolski.

Jeśli liczba nowych przypadków nie zacznie spadać, może się więc okazać, że lockdown wprowadzony zostanie na terenie całego kraju!

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, Niedzielski poinformował, że od 15 do 28 marca w województwach mazowieckim i lubuskim zostaną zaostrzone restrykcje.

- Decyzja ta została podjęta - mówił - mając na uwadze dynamikę rozwijającej się sytuacji epidemicznej.

W związku z tym w tych województwach zamknięte będą m.in. hotele, baseny, muzea, kina, teatry oraz obiekty sportowe; ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Klasy I-III wrócą do nauki hybrydowej.

Raport z Anteny 11.03