Szczepienia w zakładach pracy

i

Autor: Pixabay.com

Szczepienia w zakładach pracy. W TEJ firmie akcja szczepień już się rozpoczęła! Kto następny? Jak się zapisać?

2021-05-28 11:00

Szczepienia w zakładach pracy już trwają. Choć chwilę to trwało, pierwsza duża sieć handlowa przystąpiła do szczepienia swoich pracowników. Rząd prowadzi zapisy dla kolejnych pracodawców, którzy zainteresowani są przeprowadzeniem akcji szczepień dla ludzi u nich zatrudnionych. Według rządowych zapewnień, chętnych firm nie brakuje.

Szczepienia w zakładach pracy

W czwartek, 27 maja ruszyły zapisy na szczepienia dla pracowników Biedronki. Sieć poinformowała o tym w oficjalnym komunikacie. Władze Biedronki podkreśliły, że ich firma już w kwietniu ogłosiła, że chce przystąpić do programu szczepień. Teraz, te zamiary wreszcie udało się zrealizować.

Szczepienia pracowników Biedronki odbywają się we współpracy z firmą Polmed.

- Jesteśmy przekonani, że objęcie pracowników szczepieniami w miejscu pracy przyniesie wiele korzyści z punktu widzenia ograniczania pandemii w Polsce - mówi Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka. - Dlatego uruchomiliśmy procedurę dla zatrudnionych w Biedronce, która w prosty sposób zapewni dostępność do szczepionek w punktach naszego partnera medycznego, firmy Polmed. To sprawdzona, profesjonalna firma, jesteśmy pewni, że sprawnie i szybko poradzi sobie z tym zadaniem.

Kiedy kolejne firmy?

Według informacji, które przekazał mediom Michał Dworczyk, szef KPRM, do programu szczepień w zakładach pracy, zgłosiło się 900 firm. Według zapowiedzi, pilotażowy program trwa od 24 maja, jednak to Biedronka jest pierwszym tak dużym pracodawcą, który ogłosił rozpoczęcie szczepień.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, nie tylko prywatne firmy są zainteresowane szczepieniami pracowników. Dziennikarze gazety informują, że do programu chciałyby przyłączyć się również jednostki samorządu terytorialnego.

Jak zapisać się do programu?

By zgłosić akces do programu, pracodawca musi wypełnić formularz na stronie internetowej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Zakład pracy może zgłosić do szczepienia: pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa) lub członków rodzin tych osób.

Szczepienia pracowników możliwe będą tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał także za nawiązanie współpracy z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień jego pracowników.

Raport z Anteny 27.05