Szczepienia na COVID-19 w Polsce: problemy z rejestracją, przychodnie odmawiają zapisów. [15.01.2021]

2021-01-15 9:04 a.d. DW
Skandal?! SZCZEPIONKI dla VIP-ów, a medycy i seniorzy CZEKAJĄ. Będzie kontrola MZ
Autor: Pixabay/fernandozhiminaicela

Z drobnymi problemami na początku, ale teraz wszystko działa! O północy ruszyły zapisy seniorów 80+ na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Osoby z rocznika 1941 i z roczników niższych mają do wyboru niemal sześć tysięcy przychodni, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia. Seniorzy mogą zarejestrować się na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią pod numerem 989. Do zapisu wystarczy PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś z rodziny. Zarejestrować można się też online przez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl. Jednak aby skorzystać z tej opcji, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby w wieku 80 plus mogą się również rejestrować, udając się bezpośrednio do wybranego punktu szczepień.

Szczepienia na COVID-19 - osoby dorosłe

To jednak nie wszystko. Jeśli nie skończyłeś 80 lat, nie musisz się martwić. Od dziś wszystkie osoby dorosłe mogą także zgłosić "chęć szczepienia" na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl. 

Oswojona sarenka zgubiła drogę do domu przez śnieg
Najnowsze