Obostrzenia na wakacje 2021. Możliwe nawet 100% OBŁOŻENIA w hotelach!  [NOWE LIMITY]

i

Autor: Marcin Gadomski / SE Luzowanie obostrzeń na wakacje. Konferencja Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego w czwartek

Szczepienia dzieci poniżej 12 lat OD WRZEŚNIA? Nowe informacje Ministra Zdrowia!

2021-06-01 12:51

Szczepienia dzieci poniżej 12 lat OD WRZEŚNIA? Nowe informacje Ministra Zdrowia! Michał Dworczyk i Adam Niedzielski podczas konferencji 1 czerwca potwierdzili, że szczepienie dzieci od 12 do 15 lat w populacyjnych punktach szczepień będzie miało miejsce od 7 czerwca. Co więcej - od września możliwe szczepienia w szkołach! Co z młodszymi dziećmi? Ta wiadomość też została już ujawniona!

Szczepienia dzieci poniżej 12 lat OD WRZEŚNIA? Nowe INFORMACJE Ministra Zdrowia! Ponad 20 mln 128 tys. - to liczba wszystkich wykonanych szczepień; ponad 13 mln 700 tys. to szczepienia pierwszą dawką; widzimy spowolnienie, jeśli chodzi o rejestrację na szczepienia - poinformował we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu sczepień Michał Dworczyk.

"Tempo szczepień utrzymujemy na dobrym poziomie, natomiast namawiamy wszystkich do tego, żeby rejestrować się, korzystać z tej możliwości, bo tutaj widzimy, jeśli chodzi o rejestrację, pewne spowolnienie" - mówił szef KPRM. "Podejmujemy różnego rodzaju działania, żeby zachęcać wszystkie osoby, które do tej pory jeszcze nie zarejestrowały się na szczepienie, żeby ułatwiać te szczepienia" - dodał. 

1 czerwca przedstawiony został również plan szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia. Dowiedzieliśmy się również, jak rząd przygotowuje się na konieczność zaszczepienia również młodszych dzieci.

Zespół SIBO - niebezpieczny czy tylko uciążliwy?

Szczepienia dzieci poniżej12 lat OD WRZEŚNIA? Nowe informacje Ministra Zdrowia!

Michał Dworczyk i Adam Niedzielski podczas konferencji 1 czerwca potwierdzili, że trwają prace nad pozyskaniem informacji odnośnie tego, czy dzieci poniżej 12 roku życia mogą być szczepione przeciwko COVID-19. Wyniki testu mają być dostępne już we wrześniu 2021. Oznacza to, że być może pod koniec tego miesiąca będzie można rozpocząć już szczepienia najmłodszych.