Szczepienia dzieci poniżej 12 lat OD WRZEŚNIA? Nowe informacje Ministra Zdrowia!

2021-06-01 12:51
Obostrzenia na wakacje 2021. Możliwe nawet 100% OBŁOŻENIA w hotelach!  [NOWE LIMITY]
Autor: Marcin Gadomski / SE Luzowanie obostrzeń na wakacje. Konferencja Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego w czwartek

Szczepienia dzieci poniżej 12 lat OD WRZEŚNIA? Nowe informacje Ministra Zdrowia! Michał Dworczyk i Adam Niedzielski podczas konferencji 1 czerwca potwierdzili, że szczepienie dzieci od 12 do 15 lat w populacyjnych punktach szczepień będzie miało miejsce od 7 czerwca. Co więcej - od września możliwe szczepienia w szkołach! Co z młodszymi dziećmi? Ta wiadomość też została już ujawniona!

Szczepienia dzieci poniżej 12 lat OD WRZEŚNIA? Nowe INFORMACJE Ministra Zdrowia! Ponad 20 mln 128 tys. - to liczba wszystkich wykonanych szczepień; ponad 13 mln 700 tys. to szczepienia pierwszą dawką; widzimy spowolnienie, jeśli chodzi o rejestrację na szczepienia - poinformował we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu sczepień Michał Dworczyk.

"Tempo szczepień utrzymujemy na dobrym poziomie, natomiast namawiamy wszystkich do tego, żeby rejestrować się, korzystać z tej możliwości, bo tutaj widzimy, jeśli chodzi o rejestrację, pewne spowolnienie" - mówił szef KPRM. "Podejmujemy różnego rodzaju działania, żeby zachęcać wszystkie osoby, które do tej pory jeszcze nie zarejestrowały się na szczepienie, żeby ułatwiać te szczepienia" - dodał. 

1 czerwca przedstawiony został również plan szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia. Dowiedzieliśmy się również, jak rząd przygotowuje się na konieczność zaszczepienia również młodszych dzieci.

Zespół SIBO - niebezpieczny czy tylko uciążliwy?

Szczepienia dzieci poniżej12 lat OD WRZEŚNIA? Nowe informacje Ministra Zdrowia!

Michał Dworczyk i Adam Niedzielski podczas konferencji 1 czerwca potwierdzili, że trwają prace nad pozyskaniem informacji odnośnie tego, czy dzieci poniżej 12 roku życia mogą być szczepione przeciwko COVID-19. Wyniki testu mają być dostępne już we wrześniu 2021. Oznacza to, że być może pod koniec tego miesiąca będzie można rozpocząć już szczepienia najmłodszych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze