Stoki narciarskie zostaną zamknięte? Rząd stawia sprawę jasno

i

Autor: Pixaby Stoki narciarskie zostaną zamknięte? Rząd stawia sprawę jasno

Stoki narciarskie zostaną zamknięte! Rząd wydał nowe rozporządzenie w tej sprawie

2020-12-18 8:22

Stoki narciarskie zostaną zamknięte. W czwartek, 17 grudnia odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli rządu. To właśnie na niej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zamknięcie stoków narciarskich. Od kiedy obowiązywać będzie rozporządzenie? Do kiedy stoki narciarskie pozostaną zamknięte? Dowiecie się w naszym materiale.

Czy stoki narciarskie zostaną zamknięte? Jest decyzja rządu

Temat ewentualnego zamknięcia stoków narciarskich pojawił się w tym tygodniu. W góry wyjeżdża spora grupa osób, by skorzystać z białego szaleństwa. Niestety nie w każdym miejscu przyjezdni przestrzegają zasad reżimu sanitarnego. Jeszcze w listopadzie Polskę obiegły zdjęcia z Krynicy-Zdrój. Turyści wręcz tłoczyli się w kolejce do wyciągu, nie zachowując odpowiedniego dystansu. Minister Zdrowia zapowiedział wtedy masowe kontrole na stokach. Pojawiła się tam policja, która sprawdzała, jak funkcjonują poszczególne wyciągi.

Teraz temat zamknięcia stoków narciarskich powrócił. Co jest powodem? Resort zdrowia chciał, by Polacy stracili powód do wyjazdów w góry w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra. Jak wiadomo, przed nami kilka dni wolnych. To więc idealny moment, by skorzystać z szusowania na nartach bądź na desce snowboardowej. Czy stoki narciarskie zostaną więc zamknięte?

Krakowskie ZOO zimą

Stoki narciarskie zostaną zamknięte. Do kiedy nowe obostrzenia?

W czwartek, 17 grudnia odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli rządu. Premier Mateusz Morawiecki skomentował ostatnie doniesienia mediów. Okazuje się, że stoki narciarskie zostaną zamknięte od 28 grudnia 2020 roki do 17 stycznia 2021 roku. Co więcej, 28 grudnia zostanie wprowadzona kwarantanna narodowa, a wraz z nią kolejne obostrzenia. Jakie? Dowiecie się tutaj:

Kwarantanna narodowa w Polsce! Co to oznacza? Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone?

Zamknięcie hoteli i pensjonatów. To koniec z wyjazdami służbowymi

Zamknięcie stoków narciarskich to jednak jeszcze nie wszystko. Rząd zapowiedział również bezwzględne zamknięcie hoteli i pensjonatów. Nie będzie można wybrać się do nich także w podróż służbową. To działanie jest związane m.in. z tym, że dużo omijało zakaz wynajmowania pokoi, posługując się właśnie argumentem wyjazdu służbowego. Hotele również będą zamknięte do 17 stycznia.

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą te dania?

Pytanie 1 z 14
Na początek coś łatwego. Hamburgery to wynalazek z:
Hamburger
Posłuchaj, jak odnawiać okna drewniane. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami